Kontakt

badminton-vesec-liberec-logo

TJ SLOVAN VESEC

oddíl badmintonu

 

info@badmintonvesec.cz
www.badmintonvesec.cz

Nominace

img22

Propozice

Termínový kalendář 2017/2018

TK SvčBaS - 2.polovina 2017

Žebříčky

img15

Tělocvična

img11

Soustředění

kondiční soustředění
termín 2018 upřesníme


BADMINTON CAMP
(herní soustředění)

termín 2018 upřesníme

Klubová ročenka

img13

Novinky

Zadejte Vaše jméno a e-mailovu adresu a budete stále informování o důležitých klubových událostech.

Počítadlo

Historie

 

Rok založení : 1965 jako druhý badmintonový klub v Liberci

Klubové barvy : zelená, černá a bílá

Největší úspěchy :

  • zisk 2 titulů na MČR družstev žactva (sezóna 1999/2000 a 2000/2001)
  • druhé místo družstva dorostu na MČR (sezóna 2014/2015)
  • šesté místo družstva dospělých v 1.lize (sezóna 2015/2016)
  • 1.místo v konečném žebříčku dvouhry kategorie:

U19 - R.Peníška (2001/2002)

U15 - R.Peníška a L.Drbohlavová (1999/2000), J.Koňas (2010/2011)

U13 - J.Bureš (1998/1999), O.Klimeš (2009/2010)

  • 2.místo v konečném žebříčku dvouhry kategorie:

U17 - E.Davidová (2002/2003) a R.Peníška (2000/2001)

U15 - K.Bém (1999/2000), O.Klimeš (2011/2012)

U13 - J.Koňas (2008/2009) a R.Peníška (1997/1998, 1996/1997 - U12)

  • 3.místo v konečném žebříčku dvouhry kategorie:

U13 - D.Stejskal (2008/2009) a A.Šerhantová (1996/1997 - U12)

  • a mnoho dalších medailových umístění na MČR jednotlivců.

 

Umístění družstva dospělých od sezóny 1991/1992:

2016/2017 - 4.místo v 1.celostátní lize, 1.místo v oblasti (TJ Slovan Vesec "B")

2015/2016 - 6.místo v 1.celostátní lize, 1.místo v oblasti (TJ Slovan Vesec "B"), 2.místo v oblasti (TJ Slovan Vesec "C")

2014/2015 - 1.místo v oblasti (1.místo v kvalifikaci o 1.ligu - postup), 3.místo v oblasti (TJ Slovan Vesec "B")

2013/2014 - 7.místo v 1.celostátní lize (sestup do oblastní soutěže), 2.místo v oblasti (TJ Slovan Vesec "B")

2012/2013 - 1.místo v oblasti (1.místo v kvalifikaci o 1.ligu - postup)

2011/2012 - 5.místo v oblasti

2010/2011 - 5.místo v oblasti

2009/2010 - 3.místo v oblasti

2008/2009 - 3.místo v oblasti

2007/2008 - 3.místo v oblasti

2006/2007 - 2.místo v oblasti

2005/2006 - 3.místo v oblasti

2004/2005 - 2.místo v oblasti

2003/2004 - 1.místo v oblasti (4.místo v kvalifikaci o 1.ligu)

2002/2003 - 3.místo v oblasti

2001/2002 -

2000/2001 -

1999/2000 -

1998/1999 -

1997/1998 -

1996/1997 -

1995/1996 - 2.místo v kraji

1994/1995 -

1993/1994 -

1992/1993 - 1.místo v kraji

1991/1992 - 1.místo v kraji

 

Umístění družstva dorostu od sezóny 1991/1992:

2016 - přímý postup, 7.místo na MČR

2014/2015 - 1.místo v oblasti, 2.místo na MČR

2013/2014 - 1.místo v oblasti, 5.místo na MČR

2012/2013 - 3.místo v oblasti

2011/2012 - 3.místo v oblasti

2010/2011 - nepostoupili na oblast

2009/2010 - 4.místo v oblasti

2008/2009 - nepostoupili na oblast

2007/2008 - nepostoupili na oblast

2006/2007 - 4.místo v oblasti

2005/2006 - 3.místo v oblasti

2004/2005 - 2.místo v oblasti

2003/2004 - 1.místo v oblasti, 7.místo na MČR

2002/2003 - 1.místo v oblasti, 7.místo na MČR

2001/2002 - 1.místo v oblasti, 4.místo na MČR

2000/2001 - 1.místo v oblasti, 4.místo na MČR

1999/2000 -

1998/1999 -

1997/1998 - 2.místo v oblasti

1996/1997 - 1.místo v oblasti, 4.místo na MČR

1995/1996 - 1.místo v oblasti, 6.místo na MČR

1994/1995 - 4.místo v oblasti

1993/1994 - nepostoupili na oblast

1992/1993 - nepostoupili na oblast

1991/1992 - nepostoupili na oblast

 

Umístění družstva žáků od sezóny 1991/1992:

2016 - 1.místo v oblasti, 5.místo na MČR

2014/2015 - 3.místo ve finále OP

2013/2014 - 2.místo v oblasti

2012/2013 - 2.místo v oblasti

2011/2012 - 2.místo v oblasti

2010/2011 - 1.místo v oblasti, 5.místo na MČR

2009/2010 - 4.místo v oblasti

2008/2009 - z důvodu marodky se nezúčastnilo finále OP

2007/2008 - 4.místo v oblasti

2006/2007 - nepostoupili na oblast

2005/2006 - 3.místo v oblasti

2004/2005 - nepostoupili na oblast

2003/2004 - nepostoupili na oblast

2002/2003 - nepostoupili na oblast

2001/2002 - nepostoupili na oblast

2000/2001 - 1.místo v oblasti, 1.místo na MČR

1999/2000 - 1.místo v oblasti, 1.místo na MČR

1998/1999 - 1.místo v oblasti, 5.místo na MČR

1997/1998 - 2.místo v oblasti

1996/1997 - 3.místo v oblasti

1995/1996 - 1.místo v oblasti, 5.místo na MČR

1994/1995 - 3.místo v oblasti

1993/1994 - 3.místo v oblasti

1992/1993 - nepostoupili na oblast

1991/1992 - nepostoupili na oblast

 

Historický vývoj klubu:

Zakladatelem badmintonového oddílu TJ Slovan Vesec byl v roce 1965 p.Patrajko. Prvním badmintonovým týmem na Liberecku se stal ale Spartak Pavlovice, který o rok dříve založil pozdější trenér Slovanu Vesec, Zdeněk Kožešník starší. Koncem roku 1974 byl ve Veseckém Slovanu opětovně obnoven oddíl závodního badmintonu, když z náborového turnaje se pod vedením trenérů J.Bartoníčka a I.Bockschneidera vytvořilo družstvo mladých badmintonistů. O rok později se Josef Bartoníček stal na několik sezón hlavní postavou našeho klubu a později se také se Zdeňkem Kožešníkem podílel na vedení československé juniorské reprezentace. Zdeněk Kožešník starší se ujal trénování v našem oddíle až na sklonku svého života, ale zanechal zde veliký kus své práce. Po jeho smrti se ujal pokračováním v jeho činnosti Milan Jirásko a později i další bývalí či současní hráči tohoto oddílu. Před rokem 1998 se k našemu oddílu z důvodu chybějících prostor připojili hráči Slavie OPDM Liberec, vedené v té době Pavlem Novákem a rozšířili tak naše řady.

Momentálně je TJ Slovan Vesec již pouze jedním ze dvou badmintonových oddílů fungujících na Liberecku.  Klub má v současnosti kolem 90 členů, o které se starají kvalifikovaní trenéři a obětaví funkcionáři. Největším dosavadním úspěchem v týmových soutěžích je 1.místo družstva staršího žactva při MČR v sezónách 1999-2000 a 2000-2001, 2.místo družstva dorostu na MČR 2015 a také účast družstva dospělých v 1. celostátní lize. Největšími úspěchy jednotlivců jsou tituly mistrů ČR ve všech mládežnických kategoricích.

 

Původní logo badmintonového oddílu z roku 1965:

 

Medailová umístění hráčů Slovanu Vesec na MČR od roku 2001:

2016 - 1.místo U17 (Jiří Vajsejtl - J.Král)

2015 (podzim) - 2.místo U13 (S.Hořínková - E.Staňková), 3.místo U19 (O.Klimeš - D.Šikalová, O.Klimeš - J.Somerlík, J.Slatinská - J.Fiala, J.Slatinská - V.Srncová), 3.místo U17 (Jiří Vajsejtl - J.Král, Jiří Vajsejtl - A.Vacková), 3.místo U13 (S.Hořínková - V.Erhart)

2015 (jaro) - 2.místo U19 (O.Klimeš - M.Lajdová), U15 (Jiří Vajsejtl - J.Král, Jiří Vajsejtl - A.Vacková), 3.místo U17 (J.Máchal - O.Král)

2014 - 1.místo U17 (O.Klimeš - M.Lajdová), 3.místo U19 (J.Slatinská - K.Brunátová)

2013 - 1.místo U17 (D.Stejskal - L.Holub), 2.místo U15 (J.Slatinská), U13 (Jiří Vajsejtl - J.Král), 3.místo U19 (O.Klimeš - J.Srnec), U17 (O.Klimeš - R.Dokládal, O.Klimeš - M.Lajdová), U13 (Jiří Vajsejtl - A.Vacková)

2012 - 2.místo U15 (O.Klimeš, O.Klimeš - R.Dokládal), 3.místo U15 (O.Klimeš - M.Lajdová)

2011 - 1.místo U15 (J.Koňas), 2.místo U15 (J.Koňas - D.Stejskal, O.Klimeš - M.Lajdová), 3.místo U13 (J.Slatinská, J.Slatinská - B.Šimoníková)

2010 - 1.místo U13 (O.Klimeš), 2.místo U13 (O.Klimeš - R.Dokládal)

2009 - 1.místo U13 (J.Koňas - D.Stejskal), 2.místo U13 (J.Koňas, J.Koňas - M.Světničková), 3.místo U13 (D.Stejskal, D.Stejskal - K.Brunátová)

2008 -

2007 -

2006 -

2005 -

2004 - 3.místo U19 (E.Davidová - H.Jiruchová)

2003 - 3.místo U17 (E.Davidová - H.Jiruchová) a U19 (E.Davidová - H.Jiruchová)

2002 - 1.místo U17 (R.Peníška - P.Koukal, E.Davidová - Benešová), 2.místo U17 (R.Peníška), 3.místo U17 (Z.Haburajová - A.Šerhantová, K.Bém - M.Vašková) a U19 (R.Peníška, R.Peníška - P.Koukal)

2001 - 1.místo U15 (J.Bureš - M.Melzer, E.Davidová - M.Vašková), 2.místo U15 (J.Bureš, J.Bureš - E.Davidová), U17 (R.Peníška - K.Bém) a U19 (Z.Haburajová - R.Jirásková), 3.místo U15 (M.Melzer - M.Vašková a U17 (R.Peníška, Z.Haburajová - M.Vaněčková)

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trénink badmintonové přípravky

 

 

Komerce

img4

Vyplétací servis

img6

Klubové vybavení

img19

Facebook