6. 4. 2012

Victor Junior Cup – Berlín 2012

(6.-8.4.2012) Úspěšné vystoupení libereckých hráčů v zahraničí..

Ve dnech 6.-8.4.2012 se v německém Berlíně konal další ročník mezinárodního turnaje pro mládežnické kategorie. Za badmintonový oddíl TJ Slovan Vesec se jej v letošním roce zúčastnili jen mladší žáci, konkrétně Kryštof Bumbálek, Šimon Heindorfer, Jaroslav Máchal, Martin Máchal, Jiří Vajsejtl, Ilona Mikezová a Barbora Nováčková.

Na Velký pátek se rozehrály smíšené čtyřhry, ve kterých se na medailovou pozici protlačil pouze Jaroslav Máchal, nicméně se jednalo o kov nejcennější, když s Pavlínou Krpatovou (Sokol Polabiny Pardubice) zvítězili v kategorii U13 „A“ nad všemi soupeři.

Sobotní dvouhry nám přinesly několik postupů ze základních skupin, ale jen Jiří Vajsejtl se dokázal prosadit až na stupně vítězů. Ve vyrovnaném finále sice těsně prohrál, nicméně stříbrná medaile z kategorie U13 „B“ je pěkným úspěchem.

Ve čtyřhrách, které se hrají na závěr turnaje, potom získali medaili všichni liberečtí zástupci. Zlato vybojovali Jaroslav Máchal s Matějem Hubáčkem (Sokol Meteor Radotín Praha) v kategorii U13 „A“ a Jiří Vajsejtl zopakoval stejný úspěch v kategorii U13 „B“ společně s Ondřejem Valterem (Goram Teplice). V kategorii U13 „B“ potom ještě páry Šimon Heindorfer – Kryštof Bumbálek a Ilona Mikezová – Barbora Nováčková sice nezvládly semifinálové bitvy, ale po výhrách v duelech o 3. místo skončili na bronzové pozici. Nejmladší zástupce veseckého klubu, Martin Máchal se mohl radovat také z bronzového úspěchu, společně s Markem Orosem (TJ Proboštov) v kategorii U11 „B“.

Celkově tedy naši hráči vybojovali 7 sad medailí a získali mnoho nových zkušeností v mezinárodní konkurenci badmintonistů z Čech, Německa, Polska a Dánska. Děkujeme všem za dobrou reprezentaci oddílu a doprovodu za pomoc s organizací zájezdu.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!