9. 2. 2014

GP C U13 – BK TU v Liberci

(9.2.2014) Iva Foukalová třikrát ve finále a s postupem na GP A U13!

Asi největší úspěch zaznamenala Iva, když společně s Filipem Markem (BK TU v Liberci) ovládla smíšenou čtyřhru. Do finále se podívala i ve čtyřhře dívek se svojí spoluhráčkou Soňou Hořínkovou. Postup na GP A U13 jim však v této párové disciplíně bohužel utekl. Ve dvouhře se Iva probojovala také až do finále, kde ve třech setech nestačila na Seifertovou (Baník Most). Další medailové umístění vybojoval Tomáš Valta, který nakonec skončil ve dvouhře chlapců na děleném třetím místě. Velmi pěkný výkon podával Jarda Vajsejtl a Ondra Stupka ve čtyřhře chlapců, avšak druhé místo pro ně může být trochu zklamáním. Oba hráči by si jistě zasloužili postup na GP A v této disciplíně, ale bohužel ještě nezvládli finálový duel. (SŠ)

Hodnocení hráčů:

Šimon Bumbálek – hned v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje. Ve čtyřhře předvedl několik kvalitních úderů na síti. Nutno zlepšit podání a techniku základních úderů.

Martin Máchal – v singlu neměl štěstí na los, přesto se s ním popral, jak nejlépe to šlo. V párových disciplínách zaznamenal několik velmi dobrých a promyšlených úderů. Stále potřeba pracovat na technice úderů, především ze zadní části kurtu.

Ondřej Stupka – v singlu neustále opakuje stejné chyby a pozdě odehrává balóny. V párových disciplínách zbytečné chyby ze zadní části kurtu a nedotažené koncovky zápasů.

Tomáš Šourek – stále více běhá, než hraje. Když se zadaří trefit dobře balón, obvykle slušné zkrácení hry. Bojovnost mu však nelze upřít.

Jaroslav Vajsejtl – znatelné zlepšení v základních úderech a samotném přístupu k zápasu. Nutno pochválit bojovnost a obětavost v párových disciplínách. Snažit se častěji obíhat zadní backhand. V singlu velmi dobře promyšlené údery, někdy však nepodpořené technikou.

Tomáš Valta – na jeho poměry celkem dobře pohybově zvládnutý turnaj. Ve dvouhře mnoho chyb zapříčiněných neobíháním zadního backhandu, přestože je u balónu včas. V mixu hrál jak nejlépe to šlo.

Soňa Hořínková – vytvořit dvojici s Jardou se ukázalo jako dobrý nápad. Oba dva si na kurtu celkem rozuměli a vzájemně se velmi dobře doplňovali. Soňa musí ještě zapracovat na úderech u sítě a zrychlit přechod do obrany. V singlu kvalitní výkon, nebát se chodit více na síť a zkracovat hru.

Iva Foukalová – v párových disciplínách zapracovat na naražení u sítě. V singlech musím pochválit bojovnost, avšak zaznamenáno také zbytečně moc zaznamenaných chyb (většinou způsobených nervozitou).

Tereza Karásková – brát turnaj trochu více vážně a ne jako zábavu (ne jen na kurtě)! I přes nepříznivý los nevzdávat zápas hned v úvodu. V mixu Tereza zaznamenala několik dobrých úderů na síti.

Tereza Šourková – dnešní výkony nebyly nikterak vyjímečné. Po odehrání úderu nezůstávat na místě a vracet se na prostředek. U párových disciplín se včas vyrovnat do obrany. Přístup ke všem zápasům byl velmi dobrý, i když herně se příliš nedařilo.


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!