14. 2. 2016

1.GP A U15 – TJ Orlová/Lutyně

(13.-14.2.2016) Na GP A staršího žactva dokázala Soňa Hořínková zvítězit ve dvou zápasech, Jaroslav Vajsejtl nastoupil pouze do párových disciplín, ve kterých sehrál vyrovnané bitvy, leč soupeři byli vždy o kousek lepší.

Hned smíšená čtyřhra byla vzornou ukázkou, jak se hráči neumí připravit na úvodní zápas turnaje, přestože na oblastní úrovni Jarda se Soňou dokáží předvést daleko lepší nasazení a výkon. Dvouhra dívek nezačala pro Soňu zrovna lehkým losem, avšak koncovky obou setů vyšly mnohem lépe pro veseckou badmintonistku. V kole druhém již nestačila ani obětavá obranná hra, když soupeřka dokázala využít svých parametrů a zápas, zejména ve druhých polovinách setů, ovládla. Do čtyřher nastoupil nejdříve Jarda po boku T.Demutha (Baník Most) a jejich předvedená hra nebyla špatná. S favotizovaným párem Erhart – Šulc (Astra Praha / Prosek Praha) prohráli po třísetovém boji, ale příště to může být zase lepší. Soňa nastoupila do čtyřhry dívek vedle A.N.Kohoutové (Super Stars Most). První kolo děvčata zvládla i díky několika odvráceným setbolům na konci druhé sady, ve čtvrtfinále byly protihráčky přeci jen úderově kvalitnější a severočeskému páru nepovolili postup dále.

Stručné hodnocení hráčů:

Jaroslav Vajsejtl – herně se poslední dobou zvedá a na některých úderech je již znát větší zkušenost a jistota. Stále však musí zlepšit výbušnost, postavení a stabilitu těla, razanci úderů a zejména v párových disciplínách žít zápasem.

Soňa Hořínková – přestože má Soňa fantastické údery ze zadní části kurtu, v případě rychlejšího pohybu za míč by mohlo být vše přesnější a tedy účinější. V obranné hře se spoléhá pouze na postřeh, ale k posunutí na další úroveň je potřeba zaujmout před každým úderem soupeře lepší postoj.


Výsledky turnaje najdete zde.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!