6. 10. 2016

Představení družstva dospělých TJ Slovan Vesec „A“ pro sezónu 2016/2017

V další prvoligové sezóně jsme náš tým opět posílili o dvojici zahraničních hráčů. Polský badmintonista Michal Szymczak hájil barvy Slovanu Vesec již v minulé sezóně, zatímco slovenská juniorská reprezentantka Katarína Vargová je zcela novou akvizicí. Zbytek družstva budou tvořit odchovanci badmintonového oddílu, kteří již v předchozím ročníku uhájili pro Slovan Vesec prvoligovou příslušnost. Začínáme v neděli 16.10. na kurtech Super Stars Most..

Jelikož se družstvu dospělých podařilo v předchozí sezóně 1.ligu uhájit, rozhodli jsme se tým postavit na podobných základech. Mužská část družstva zůstala beze změn, jelikož Ondřej Klimeš, David Stejskal i Jirka Vajsejtl prokazují dlouhodobě stabilní výkonnost a navíc to jsou všichni odchovanci veseckého klubu. Michal Szymczak nás v minulé sezóně taktéž přesvědčil o svých kvalitách, takže jsme se opět s tímto polským badmintonistou domluvili na spolupráci. Na šanci v prvoligové sestavě bude čekat zejména Kryštof Bumbálek. Mezi ženami je situace trochu odlišná. Oliwie Socha odehrála v loňském roce spoustu vyrovnaných zápasů, nicméně proti soupeřkám z ostatních prvoligových týmů se nedokázala prosadit. Z dalších děvčat byla Jana Slatinská uvolněna na přestup do BK TU v Liberci a Iva Synková se po mateřských povinnostech teprve rozehrává. Spoléhat se tedy budeme zejména na mladou slovenskou reprezentantku Katarínu Vargovou, kterou by měly doplnit Dana Griněnková, Zuzana Hlavatá, nebo Iva Foukalová. Družstvo je poskládáno z mladých a odhodlaných hráčů, proto bude důležité jak budou všichni spolupracovat a snažit se bojovat jeden za druhého. Věřím, že i tato sezóna může skončit radostně 🙂

Radek Holata – hlavní trenér oddílu TJ Slovan Vesec

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!