7. 1. 2017

1.GP C U19 – TJ Slovan Vesec

(7.1.2017) Soňa Hořínková vítězkou 1.Grand Prix C kategorie staršího dorostu, přesto postupující na republikový turnaj bude druhá Iva Foukalová.

Prvního turnaje letošní sezóny v kategorii do devatenácti let se zúčastnilo jedenáct zástupců Slovanu Vesec. Výsledkově se dařilo zejména děvčatům, poté co Iva Foukalová shodně prohrála až ve finále v mixu i v singlu a v deblu skončila po boku Soni Hořínkové na třetím místě. Právě Soňa jako jediná dokázala porazit svoji deblovou spoluhráčku (bohužel se však díky nízkému věku nemůže zúčastnit republikového turnaje v této kategorii a právo startu tak automaticky získá druhá hráčka v pořadí). Soňa opět odehrála kvalitní turnaj a potvrdila tak svoje kvality, které je ovšem stále potřeba podpořit lepším pohybem. Další pěkné zápasy se podařily Ilče Mikezové i Šárce Líbalové. Obě děvčata spolu prošla pavoukem až do finále deblu, kde již po častějších chybách a zranění Ilči musela uznat vítězství soupeřek Brožkovcové a Skuhrové Anny (Super Stars Most). V mixu Ilča vypadla hned v prvním kole, když při neúčasti spoluhráče nakonec bojovala o lepší umístění po boku Martina Máchala. Zde byl největší problém v častějších chybách Martina a zejména pak jeho špatné postavení před údery. Šárka Líbalová se opět dokázala srovnat psychicky a odehrála velmi pěkný turnaj, zejména v párových disciplínách. Dalším hráčem bojujícím o co nejlepší umístění byl Jaroslav Vajsejtl. V mixu byla ze začátku jeho hra precizní, s postupem času však přicházelo mnoho zbytečných chyb a zejména obranná fáze zápasů ve všech disciplínách tentokráte silně pokulhávala. V singlu se Jardovi taktéž příliš nedařilo, když vypadl hned v prvním kole s Hykyšem. Chuť si tak spravil alespoň v zápase o pořadí. Taktéž debl s Tomášem Demuthem (BK TJ Baník Most) nedopadl výsledkově ve prospěch našeho hráče. Jedním z hlavních důvodů byla však nesoustředěnost obou hráčů na zápas. Vojta Tajmr opět předvedl bojovné výkony, bohužel v jeho herním projevu stále převládá mnoho chyb. To samé lze říci o Kristýně Haringové a Filipu Gottšteinovi. I tito dva hráči neodehráli špatné zápasy, bohužel chybí lepší pohyb po kurtu, rychlejší start k míčkům a přesnější zakončení. Poslední dvojice, která zasáhla do průběhu turnaje byla Jitka Hojná a Tomáš Valta. Jak Jíťa, tak Tomáš se na kurtu nejvíce potýkají s ne přílišným zaujetím do hry. Oba hráči by měli využívat své výšky a síly, namísto dávání přednosti obranné hry. I z tohoto důvodu nedotáhly své zápasy k ještě lepším výsledkům a konečným umístěním. (SŠ)


Kompletní výsledky zde

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!