12. 11. 2017

MČR U15 – TJ Sokol Klimkovice

(11.-12.11.2017) Soňa Hořínková se stala mistryní ČR ve čtyřhře dívek! Celkově na mistrovství republiky posbírala vesecká badmintonistka 1 zlatou a 2 bronzové medaile, čímž se stala jedním z nejúspěšnějších hráčů věkové kategorie staršího žactva, gratulujeme!

První medailí byla bronzová za smíšenou čtyřhru, ve které nastoupila společně s Janem Horou (Bílá Hora Plzeň). Oproti předchozímu turnaji byly výkony mnohem lepší a chyběl dokonce kousek k postupu do finále. Celkové umístění je nicméně spravedlivým ohodnocením uplynulé sezóny.

Ve čtyřhře dívek byla dvojice Soňa Hořínková – Ema Staňková (Sokol Meteor Radotín) pasována do role favoritů MČR a tuto pozici beze zbytku holky naplnily. Ve všech zápasech hrála děvčata po většinu času koncentrovaně a nenechaly soupeřům ani set. Titul ze čtyřhry je i vzhledem k dobrým výsledkům na mezinárodním poli zasloužený.

Těžké sobotní zápasy ve dvouhře zvládla Soňa taktéž na jedničku, ale semifinále proti největší favoritce turnaje Van Coppenolle bylo zrovna jediným utkáním, ve kterém převládala touha nad rozvahou a chytrostí. Soupeřka nakonec zápas i celé MČR ovládla, nicméně reprezentantka ČR se v obou zápasech o medaile pořádně zapotila..

Soně blahopřejeme a budeme držet palce naším zástupcům i při dalších MČR.


Výsledky MČR U15 najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!