6. 2. 2019

MČR dospělých – Plzeň

(1.-3.2.2019) Na MČR dospělých reprezentovala Slovan Vesec pětice hráčů..

Vrcholnou akci pro kategorii dospělých je mistrovství ČR, které se v letošním roce uskutečnilo v západočeské Plzni. Již účast na MČR je pro řadu hráčů cílem a motivací zároveň, každé vyhrané kolo potom vítaným bonusem.

Nominaci ve smíšené čtyřhře si vybojovala dvojice Vajsejtl – Hořínková. Slabší první set, výrazné zlepšení ve druhé sadě a výkonnostní houpačka v setu rozhodujícím – celkově bohužel konec v prvním kole.

Ve dvouhrách jsme měli hned trojí zastoupení. David Stejskal se díky postavení na žebříčku a dvěma omluvám předních badmintonistů dostal na pozici nasazeného hráče, Ondřej Klimeš žebříčkově jen v těsném závěsu a naopak pro Soňu Hořínkovou premiérový start. David i Ondra své úvodní zápasy vyhráli a bojovali o postup do sobotního čtvrtfinále, zatímco Soňa předvedla spoustu pěkných úderů, ale soupeřce nechala mnoho bodů až příliš zadarmo. Druhé kolo se stalo nakonec závěrem účinkování v mužském singlu pro oba naše zástupce. David prohrál ve třech setech, avšak s předvedenou hrou přiliš spokojen nebyl, Ondra dokázal držet se soupřem vizuální krok, celkový výsledek byl možná až příliš krutý..

Do čtyřher nastoupily páry Klimeš – Vajsejtl a Foukalová – Hořínková. Také zbývající zápasy měly vyrovnaný průběh, jenže v koncovkách (jako již několkrát) byl úspěšnější soupeř. Nezbývá tedy než trénovat dále, být připraven na zápasy nejen fyzicky, ale také psychicky a takticky, vždyť se jen stačí rozhlédnout kolem sebe a vzít si příklad z některých medailistů 😉 (RH)


Výsledky MČR dospělých 2019 najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!