8. 6. 2011

Hodnocení sezony 2010/2011

Sezóna 2010/2011 byla zahájena v červenci 2010 kondičním soustředěním ve známém prostředí v Rokytnici nad Jizerou. Herní přípravný kemp celého oddílu se potom uskutečnil na konci srpna premiérově v Radostíně u Sychrova.

 

V záři proběhlo rozdělení do tréninkových skupin dle výkonnosti a již od prvního víkendu začaly soutěže všech věkových kategorií. Po celou sezónu jsme se účastnili turnajů U13, U15, U17, U19, dospělých a také neoficiální kategorie U11.

V jednotlivcích se pravidelně probojovávala pětice O.Klimeš, J.Koňas, J.Máchal, D.Stejskal a J.Slatinská na mládežnické turnaje GP A, kde zaznamenala několik vynikajících výsledků se ziskem 2 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových medailí.

Při mistrovství ČR v kategorii do 13-ti let jsme zásluhou Jany Slatinské získali 2 bronzové medaile a u kategorie U15 se podařilo našim badmintonistů ukořistit hned 3 cenné kovy. Stříbrnou medaili zde vybojoval O.Klimeš ve smíšené čtyřhře a dvojice Koňas – Stejskal ve čtyřhře chlapců. Nejcennějším úspěchem je potom titul mistra ČR ve dvouhře pro Jana Koňase. V dorosteneckých kategoriích se na republikový turnaj bohužel nikomu postoupit nepodařilo.

Na oblastních turnajích jsme také patřili k nejúspěšnějším oddílům, zejména však v kategoriích žactva. Pro připomenutí je zde ke shlédnutí přehled oblastních přeborů jednotlivců v sezóně 2010/2011. Krajské přebory potom byly výhradně veseckou klubovou soutěží.

Kromě krajských a oblastních mistrovství jsme letos pořádali IV.ročník mládežnického turnaje v kategorii U11 – Memoriál Z.Kožešníka. V badmintonové hale u Tipsport Arény se jej zúčastnil zatím největší počet 75 hráčů.

Na mezinárodním turnaji Victor Junior Cup v Berlíně nás reprezentovala čtveřice Kučera, Máchal, Vajsejtl, Mikezová a přivezla 3 sady medailí. Mezinárodní turnaj Yonex Cup v Brně nám při účasti šestice veseckých zástupců u staršího žactva (Klimeš, Koňas, Stejskal) přinesl prvenství ve dvouhře i čtyřhře a celkem 6 medailových pozic. V závěru roku jsme se zúčastnili i mezinárodního turnaje v německé Zittau, kde jsme byli 3x na druhém a 1x na třetím místě (o medaile se postarala trojice Klimeš, Máchal a Stejskal).

Dařilo se i družstvu žáků, které zvítězilo v oblastním přeboru a v celostátní konkurenci poté obsadilo celkové 5.místo. Dorostenecký výběr neprošel po dvou těsných prohrách z krajského kola přes Slavii TU Liberec. Družstvo dospělých se v základní části OP smíšených družstev umístilo na 5.místě a v play-off svou pozici již tentokrát nevylepšilo. Bohužel je to po letech ústup z medailových pozic.

Vzhledem k dobrým výsledkům během sezóny se Jana Slatinská a Jaroslav Máchal probojovali do nominace severočeského oblastního výběru do 13 let, které startovalo na turnaji 10 družstev v Českém Krumlově. Tento tým obsadil konečné 6.místo. Poslední soutěží byl turnaj regionálních výběrů do 15 let, kde reprezentaci oblasti hájil náš oddíl. V konkurenci 6 družstev (Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Západočeský kraj, Východočeský kraj a Středočeský kraj) jsme zvítězili a podtrhnuli tak úspěšný badmintonový ročník.

 

Členové v této sezóně zúčastnili již téměř 80 turnajů, včetně týmových soutěží. Z tohoto důvodů je největší prioritou rozšíření trenérského týmu. Dlouhodobým problémem je potom kromě financí také nedostatek kvalitních tréninkových prostor.

 

Sezónu jsme zakončili trochu netradičně ve čtvrtek 2.6.2011. Mnohé z nás velice příjemně překvapila účast na závěrečném vyhodnocení nejlepších hráčů a také při následném posezení v restauraci Mojžíšův Pramen, které zajistila firma Almio Plus.

 

Děkujeme všem rodičům, kteří vypomáhali s dopravou na turnaje a také jiným způsobem podporovali činnost klubu. Poděkování patří sponzorům a dalším partnerům klubu, bez jejichž podpory bychom měli situaci daleko složitější.

 

V současné chvíli se již pracuje na vylepšení klubového webu a dalších zajímavostech, které chystá badmintonový oddíl pro příští sezónu..

 

 

 

Kompletní rekapitulace turnajů v sezóně 2010/2011:

 

Výsledky všech kategorií >>>

 

VYHODNOCENÍ NEJLEPŠÍCH HRÁČŮ 2010/2011

 

(CELOSEZÓNNÍ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ČLENY ODDÍLU BADMINTONU TJ SLOVAN VESEC)

 

 

Výsledky družstev Slovanu Vesec v sezóně 2010/2011:

 

Družstvo žáků Slovan Vesec „A“ – 1.místo ve finále OP a 5.místo na MČR (Klimeš, Koňas, Stejskal, Bočková, Slatinská, Srncová)

 

Družstvo dorostu Slovan Vesec – nepostoupilo do finále OP (Klimeš, Koňas, Kuc, Máchal, Stejskal, Dlouhá, Hlavatá Z., Novotná, Slatinská)

 

Družstvo dospělých Slovan Vesec – 5.místo v play off oblastního přeboru (Haršanyi, Holata, Koňas, Peníška P., Stejskal, Dlouhá, Hlavatá Z., Jirásková R., Neumannová)

 

 

 

Nominace soutěží jednotlivců:

 

1.Nejlépe postavený hráč na konečném republikovém žebříčku v sezóně 2010/2011:

 

– Jan Koňas (1.místo ve dvouhře a čtyřhře kat.U15) a David Stejskal (1.místo ve čtyřhře kat.U15)

 

 

 

2.Nejpilnější hráč sezóny – hráč s největším počtem dosažených bodů za účast na tréninkách a turnajích:

 

– Ondřej Klimeš (162 bodů)

 

Přehled hráčské účasti >>>

 

 

 

3.Nejlepší turnajový výsledek jednotlivce v sezóně:

 

– Jan Koňas (1.místo ve dvouhře na MČR U15)

 

 

 

4.Objev sezóny – určeno pro hráče, který ve své první sezóně dosáhne nejlepšího umístění:

 

– Šimon Bumbálek (202.místo ve dvouhře kategorie U13)

 

 

 

5.Největší dříč sezóny – cena pro hráče s nejpříkladnějším přístupem:

 

– Zuzana Hlavatá

 

 

 

6.Skokan sezóny – nejvýraznější posun na celostátním žebříčku:

 

– Jaroslav Máchal (z 205.místa na 15.místo ve dvouhře kategorie U13)

 

 

 

7.Veterán sezóny – nejstarší aktivní hráč Slovanu Vesec v sezóně 2010/2011:

 

– Michal Haršanyi

 

 

 

ODDÍLOVÁ SOUSTŘEDĚNÍ

 

Kondiční soustředění Rokytnice n.J. 2011:

 

Nástup v sobotu 30.7.2011 ve 14.00 hod.

 

Ukončení v sobotu 6.8.2011 ve 14.00 hod.

 

Počet zúčastněných členů: 8-10

 

 

 

Herní soustředění Radostín 2011:

 

Sraz na místě v sobotu 20.8.2011 do 17.00 hod.

 

Ukončení v neděli 28.8.2011 v 10.00 hod.

 

Počet zúčastněných členů: 25

 

 

 

Více o letních soustředěních:

 

Soustředění Slovan Vesec – 2011 >>>

 

SEZÓNA 2011/2012

 

Složení tréninkových skupin i časové rozdělení pro sezónu 2011/2012 bude známo až po oddílovém soustředění.

 

NÁSLEDUJÍCÍ PLÁN – tréninky po sezóně

 

Každé červnové pondělí a čtvrtek do 18.00 hod. zůstávají časy pro tréninkové skupiny žactva. V pondělí v čase 18.00-20.00 trénuje skupina B a ve čtvrtek ve stejném čase má skupina A naplánován beach volejbal u Liberecké Tipsport Arény.

 

Do kondičního soustředění je naplánována individuální příprava.

 

Herní tréninky začínají v srpnu (bude včas upřesněno).

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!