9. 10. 2011

Přebor ČOS jednotlivců – České Budějovice

(8.10.2011) Liberecká výprava získala při kategorii U13 a U15 tři tituly.

V sobotu 8. října 2011 uspořádal oddíl Sokol České Budějovice Přebor ČOS v badmintonu. Jaroslav Máchal, Jiří Vajsejtl a Jana Slatinská si odvážejí dohromady tři vítězství a stejný počet třetích míst. Zajímavostí byly zkrácené třetí sety v párových disciplínách, které se hrály pouze do 5-ti bodů.

V kategorii starších žáků se bohužel pro Janu nenašel stejně hrající kluk a tak pro ní byla soutěž v mixu pouze na rozehrání v prvním kole. Ve dvouhře pak prošla Jana Slatinská bez problémů skupinou a po čtvrtfinálovém vítězství na ni čekala její spoluhráčka ze čtyřhry Bára Šimoníková (Sokol Vodňany). Vyrovnaný zápas rozhodlo obnovené svalové zranění Jany na počátku třetího setu a Jana tak skončila na třetím místě. Smutek si pak obě dívky vynahradily ve čtyřhře, když si sice finálový zápas trochu zkomplikovaly, ale zkrácený třetí set zvládly a získaly tak přebornický titul.

V kategorii mladších žáků způsobili oba naši kluci velké překvapení. Už v mixu se oba probojovali do semifinále. Jarda se spoluhráčkou Klárou Balouškovou zde prohráli s pozdějšími vítězi, párem Vojta Lapáček (Sokol Č.Budějovice) – Berta Ausbergerová (Prosek Praha), Jirka se spoluhráčkou Klárou Homolkovou (Sokol Jílové) podlehli páru Matěj Hubáček – Tereza Typltová (Sokol Radotín Meteor Praha). Ve dvouhře oba postoupili ze svých skupin – Jarda z prvního a Jirka z druhého místa a na oba si pak „počkal“ Martin Kural z USK Plzeň. Zatímco Jirka mu stačil vždy zhruba polovinu setu a odešel poražen (jeho dobrý výkon tentokrát ještě nestačil), Jarda se v semifinále postaral o velké překvapení. Nezvládl sice závěr prvního setu, ale druhý jednoznačně ovládl a na rozdíl od soupeře udržel v závěru třetího setu pevné nervy a martina Kurala porazil. I ve finále dokázal zápas otočit a po prohraném prvním setu porazil Matyáše Jandu (Sokol Křemže) 17:21, 21:19, 21:18 a získal tak svůj první titul přeborníka ČOS. I ve čtyřhře chlapců si kluci chtěli zahrát a dokázat všem, že umí koncovky třetích setů. V semifinále porazili pár Sokola Křemže Janda – Jírovec a ve finále pár Šercl – Hubáček (Sokol Radotín Meteor Praha), když pokaždé dokázali otočit nepříznivý stav. Společně tak získali pro náš oddíl třetí titul. (PS)

Výsledky U13

Výsledky U15

 

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!