17. 3. 2012

GP A U13 – Lokomotiva Břeclav

(17.-18.3.2012) Jihomoravská Břeclav hostila třetí republikový turnaj mladšího žactva této sezóny. Náš oddíl reprezentovali J.Máchal a I.Mikezová.

Jarda už má z republikových turnajů nějaké zkušenosti a stejně tak i ambice na nějaké dobré umístění. Pro Ilonu to byla naopak první zkušenost, při které si mohla užít každý odehraný zápas. Ve smíšené čtyřhře se objevil pouze Jarda společně s V.Dobiášovou (Super Stars Most) a jako nasazený pár měli úvodní kolo volné. Zápas o postup do čtvrtfinále zvládli bez větších problémů, ale dvojice Beran – Krpatová (Sokol Křemže / Polabiny Pardubice) je stejně jako na minulé akci do dalších bojů nepustila. Do dvouhry nastoupila nejprve Ilona a protože soupeřku s Kladna porazila poměrem 2:0 na sety, čekala ji v dalším zápase nasazená čtyřka – M.Fuchsová (Polabiny Pardubice). Po nečekaném vývoji se hrálo o každý bod až do koncovky třetího setu, nicméně psychicky i herně zkušenější protihráčka postoupila dál. Jardu čekal nejprve D.Waller (Astra Praha) a přestože ve druhém setu musel dotahovat ztrátu několika bodů, vítězství si nakonec pohlídal. Bohužel další los již nebyl nijak příznivý a do cesty mu postavil favorita na celkový triumf – plzeňského J.Loudu. Juniorský reprezentant našeho hráče nešetřil a každý získaný bod tak měl cenu zlata. Po dvouhrách se oba naši zástupci mohli soustředit na čtyřhry, ve kterých Jarda nastoupil po boku O.Valtera (Goram Teplice) a Ilona společně s A.Skuhrovou (Super Stars Most). Výkon chlapců sice na postup z úvodního kola stačil, ale proti Beranovi s Lapáčkem (Sokol Křemže / Sokol Č.Budějovice) byla šance na úspěch je v rovině teorie. Děvčata ve vyrovnaném duelu nedokázala vyhrát ani jeden set, přestože vždy chybělo pouze několik míčů.

Online výsledky sledujte zde

Komentář trenéra:

Jarda zahrál slušně mix a také předvedl několik pěkných výměn ve dvouhrách, na druhou stranu zaznamenal neskutečné množství chyb pramenících z nesoustředěnosti a lajdáckosti. Oproti minulému turnaji bohužel nezaznamenal výraznější pokrok a záleží pouze na něm, zda dokáže využít tréninkové možnosti ke svému dalšímu zlepšení. Ilona hrála na hranici svých současných možností, poznala jaká je úroveň republikového turnaje a zjistila, že hrát se dá téměř s každým. Je potřeba se dále věnovat technice jednotlivých úderů a výbušnosti, ale zejména výrazně zlepšit SLUŠNÉ CHOVÁNÍ NA DVORCI! Jakékoliv další nepatřičné výstupy na turnajích jsou nepřípustné a nemusely by být příště řešeny jen domluvou..

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!