18. 9. 2012

Radek Holata: Čeká nás ještě hodně práce

Sezóna 2012-2013 se již pomalu rozeběhla a tak jsme položili několik otázek, týkajících se chodu klubu, hlavnímu trenérovi Radku Holatovi.

Letní příprava

Během letních prázdnin se hráči připravovali různě, například Ondra Klimeš i díky nominaci na obě juniorská reprezentační soustředění absolvoval 5 týdenních campů. Hráči, kteří chtějí být na sezónu dobře nachystaní však v létě opravdu nemohou jen odpočívat u moře a spoléhat se na pravidelné tréninky během roku. V tomto směru na sobě kromě Ondry pracovalo více našich členů a věřím, že se to během sezóny projeví. Na druhou stranu jsou v tréninkových skupinách hráči, kteří mě svým přístupem k letní přípravě zklamali a možná budou postupem času nemile překvapeni, jak se jim vzdaluje konkurence.

Přeskupení tréninkových skupin

Již na soustředění jsme s trenéry vymýšleli složení tréninkových skupin včetně časového rozvrhu, což nebylo také z důvodu omezené kapacity v sokolovně rozhodně jednoduché. Snad se nám podařilo sestavit takové skupiny hráčů, které budou fungovat celou sezónu a nebudeme muset sahat k nějakým velkým změnám. Zejména starším a mladším žákům zařazeným do skupiny B a C byl zvýšen počet tréninkových hodin a přál bych si, aby se to během roku alespoň trochu projevilo. Zatím však nejsem úplně spokojen s nasazením a také docházka by mohla být lepší.

Trenéři mládeže

Jsem strašně rád, že od září a vlastně již během letního soustředění se mezi trenéry zařadil také Jirka Komárek a společně se Sandrou Švecovou a Milanem Jiráskem povedou během sezóny skupiny mladšího žactva. Zuzka Hlavatá dostala prostor u skupiny staršího žactva a pouze áčková skupina zůstane, co se týká trenérského obsazení, beze změn. Kromě těchto členů bych chtěl poděkovat ještě Matěji Milému, který má na starosti individuální tréninky a také se aktivně zapojuje do tréninkového procesu dorostenců.

Soutěže družstev

Do soutěží družstev jsme přihlásili 2 družstva žáků a po jednom družstvu v kategorii dorostu a dospělých. Hlavně v oblastním přeboru smíšených družstev dospělých bychom rádi vylepšili umístění z minulé sezóny, k čemuž by nám měli pomoci i dva zkušení hráči, kteří u nás budou letos hostovat. U mládežnických soutěží se chceme soustředit spíše na turnaje jednotlivců, nicméně od všech družstev očekávám, že se poperou o co nejlepší výsledky.

Cíle během sezóny

Už na konci minulého ročníku se ukázalo, že naši nejlepší junioři budou potřebovat větší konfrontaci s mezinárodním badmintonem a proto plánujeme více výjezdů do zahraniční, což nám i díky finanční podpoře umožnila firma ALMIO plus. Již první turnaje nám ukázaly dost věcí, na které se budeme muset více zaměřit a třeba na technice a výbušnosti budou muset někteří borci hodně zapracovat. Důležitou součástí chodu badmintonového klubu je ale i zapracování nových členů, na což chceme dávat stále větší důraz a samozřejmě také na aktivity mimo pravidelné tréninky, jako například regenerace hráčů. Přáním trenérského kolektivu a vlastně celého klubu je potom účast a kvalitní výkony našich zástupců na mistrovstvích ČR, dobrý přístup hráčů k tréninkům a pokud možno co nejméně absencí z důvodu zranění, nebo nemoci..

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!