7. 4. 2013

OP U13 – VSK Slavia TU Liberec

(7.4.2013) Jiří Vajsejtl se stal trojnásobným oblastním přeborníkem, když vyhrál všechny své zápasy. Na MČR postupuje Michaela Válová a z párových disciplín získali nominaci také Andrea Švarcová a Jaroslav Vajsejtl.

Bez svého hlavního rivala to měl Jirka Vajsejtl mnohem snadnější, nicméně ve čtyřhrách pomohl méně zkušeným spoluhráčům k celkovým triumfům, přestože to mnohdy nebylo vůbec lehké. Ambice pro postup na MČR měla z našich hráčů hlavně Míša Válová, která sice prohrála vyrovnané semifinále s K.Hejčlovou (BK Goram Teplice), ale i vyhraný zápas o třetí místo ji zaručuje postup na závěrečný republikový turnaj kategorie mladšího žactva. Trochu smolný los měla Iva Foukalová, když ve čtvrtfinále narazila právě na oddílovou spoluhráčku, ale vše si alespoň částečně vynahradila ve čtyřhře. Získaný bronz je tak odměnou za tréninkový a turnajový přístup v posledních týdnech. Pochvalu za předvedené výkony ve dvouhrách zaslouží také Bára Čvančarová a Tomáš Valta, kteří skončili na děleném 5.-8.místě. Jarda Vajsejtl vyhrál alespoň souboj o umístění, nicméně technika držení rakety se zatím nedaří vylepšit, což brání dalšímu hernímu vzestupu. Andrea to v mixu vedle Jirky měla o něco jednodušší, než ostatní děvčata na turnaji, přesto tuto úlohu zvládla dobře. Ve dvouhře se bohužel zatím pere také spíše s technikou základních úderů než se svými soupeřkami a bylo by dobré se na to v dohledné době hodně zaměřit. Kromě triumfu Jirky Vajsejtla jsme díky dvojici Válová – Hejčlová získali také 1.místo v deblu dívek.

Za turnajové vedení děkuji zejména Sandře Švecové, která o víkendu zvládla odtrénovat spoustu zápasů a psychicky podporovat hráče, když se jim zrovna nedařilo podle svých představ.

Radek Holata

Oblastní přeborníci v kategorii U13 pro sezónu 2012/2013

Dvouhra chlapců – Jiří Vajsejtl (TJ Slovan Vesec)

Dvouhra dívek – Klára Hejčlová (BK Goram Teplice)

Čtyřhra chlapců – Jiří Vajsejtl / Jaroslav Vajsejtl (TJ Slovan Vesec)

Čtyřhra dívek – Michaela Válová / Klára Hejčlová (TJ Slovan Vesec / BK Goram Teplice)

Smíšená čtyřhra – Jiří Vajsejtl / Andrea Švarcová (TJ Slovan Vesec)

Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!