20. 4. 2013

KP U13 – VSK Slavia TU Liberec

(20.4.2013) Iva Foukalová a Míša Válová dvakrát krajskými přebornicemi kategorie U13 pro sezónu 2012/2013.

Celkem 24 hráčů, z toho 18 z našeho oddílu, se zúčastnilo krajského přeboru v kategorii do 13 let. Bezpochyby nejúspěšnější členkou výpravy se stala Ivka, která získala 2 zlaté medaile (mix: Marek – VSK TU Slavia Liberec, čtyřhra: Válová) a stříbro ze dvouhry, kde nestačila pouze na týmovou spoluhráčku Míšu. Právě Míša se stala druhou hráčkou, která dokázala vybojovat tři medaile. Taktéž dvě zlaté (singl, čtyřhra: Foukalová) a bronz z mixu (Máchal Martin).

Dalšími úspěšnými hráčkami byly Bára Čvančarová a Andy Švarcová. Obě dvě skončily třetí v singlu a ve finále čtyřhry skončily nakonec druhé. Poslední dvě hráčky Sára a Terka se na turnaji také neztratily a skončily alespoň na třetím děleném místě ve čtyřhře.

Chlapci měli situaci mnohem těžší. Celkem 12 veseckých hráčů bojovalo o zisk krajského přeborníka. Bohužel nejdále doputovali Tomáš Valta a Emanuel Tichý, kteří si neporadili s pozdějšími finalisty Markem (VSK TU Slavia Liberec) a Mádlem (VSK TU Slavia Liberec). Tomáš společně s Martinem předváděli po celou dobu turnaje vyrovnané výsledky a tím si zajistili účast až ve finále čtyřhry chlapců, kde nakonec nestačili na dvojici Marek – Mádle (VSK TU Slavia Liberec). Nutno podotknout, že účast v tomto finále byla velmi vydřená a psychicky náročná, nejen pro oba dva hráče.

Na třetím místě ve čtyřhře chlapců se nakonec umístili Jarda s Vojtou, kteří prohráli s dvojicí Máchal – Valta. Velmi dobrý výkon podali také Ondra se Štěpánem a právem si zajistili třetí místo.

Čtveřice mladších a nejméně zkušených hráčů: Michalíček, Kožešník, Voháňka a Danko na turnaji získávali především zkušenosti. Jejich výkony však chválím, protože se nenechali zaskočit silnějšími soupeři a bojovali o každý míč.

Sandra Švecová

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!