25. 6. 2013

Radek Holata hodnotí sezónu 2012-2013

Liberecký badmintonový oddíl v právě ukončené sezóně zaznamenal několik výborných výsledků a umístění napříč všemi kategoriemi. Předseda klubu Radek Holata odpověděl na několik dotazů..

Jaký výsledek v sezóně hodnotíš jako nejvýraznější?

Nejvíce bývá vždy oceněn titul mistra republiky, což se podařilo Davidu Stejskalovi ve čtyřhře při kategorii mladšího dorostu a mezi veterány (kategorie 35+) také Michalu Haršanyimu ve dvouhře a společně s Vojtěchem Stejskalem i ve čtyřhře. Ještě větším překvapením pro mě však byl postup družstva dospělých do 1.ligy a výkony mladých hráčů právě v této týmové soutěži.

S postupem o soutěž výše se tedy nepočítalo?

Je pravda, že jsme před sezónou posílili, když jsme získali na hostování Matěje Milého a Ivu Synkovou, nicméně téměř polovinu družstva tvořili hráči dorostenecké kategorie s minimem zkušeností s dospělým badmintonem. V každém případě jsme se chtěli poprat o 1.místo v oblastním přeboru a nakonec to vyšlo ještě mnohem lépe 🙂

Chystáte nějaké posílení na příští ročník?

Tým bychom chtěli udržet ve stejném složení a navíc jej doplnit o 2-3 hráče, jelikož kromě 1.ligy přihlašujeme béčko do oblastní soutěže.

V kategorii dospělých se jedná o váš největší úspěch, čím to, že se to povedlo až nyní?

Sešlo se víc věcí najednou. Důležité bylo, že jsme měli široký kádr a mohli se tak podle aktuální formy a situace prostřídat. Hráči ale hlavně celou sezónu zodpovědně trénovali až toho někteří měli v květnu plné zuby 🙂 Hodně bych ještě ocenil přínos Matěje Milého, který s námi již několik let trénuje, pomáhá s činností klubu a v soutěži družstev byl letos největší oporou, když vyhrál nejvíce zápasů 😉

Hráči mládežnických kategorií měli také dobrou sezónu..

Máme radost, že naši zástupci letos získali medaile na všech MČR mládeže, což se nepodaří mnoha oddílům v republice. Celkově jsme na turnajích GP A a MČR vybojovali 29 cenných kovů! Několik hráčů startovalo na republikovém turnaji vůbec poprvé a snad by je to mohlo motivovat k další práci. Kromě domácích soutěží se vybraní členové zúčastnili i různých mezinárodních turnajů, ze kterých se výsledkově povedl zejména ten poslední v německém Friedrichshafenu.

Liší se nějak letní příprava od předchozího roku?

Pro obě soustředění jsme letos zvolili nové lokality, aby se trochu změnilo prostředí společné přípravy, jinak zůstala náplň podobná jako v loňském roce. Jako vždy mají hráči během velké části prázdnin individuální přípravu a záleží na každém, jak s tímto obdobím naloží..

A jaké jsou další plány klubu?

Prakticky každý rok řešíme možnosti tréninků v lepších prostorách, ale podmínky libereckých sportovišť jsou bohužel pro badminton ve většině případů nedostatečné, nebo příliš drahé. Každopádně budeme pokračovat ve spolupráci se Slavií TU Liberec na společné přípravě ligových týmů, v plánu je opět absolvování několika zahraničních turnajů a chceme se hodně zaměřit na úplně nejmladší členy, kde to není zcela podle našich představ. Novinkou je potom také založení badmintonového kroužku v Jablonci nad Nisou, který zahájí provoz od října 2013.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!