25. 7. 2013

Hodnocení sezóny 2012-2013

Badmintonisté Slovanu Vesec zaznamenali jeden z nejúspěšnějších ročníků ve své historii..

Sezóna byla zahájena tradičně kondičním soustředěním v Rokytnici nad Jizerou (28.7.-4.8.2012) a následně herním oddílovým soustředěním v Radostíně u Sychrova (18.-26.8.2012). Tréninky během sezóny se konaly nejčastěji v sokolovně TJ Slovan Vesec (4x týdně pro všechny věkové kategorie), ale také v hale LTK Liberec (1x týdně výběrová skupina dorost a dospělí) a badmintonové hale při Tipsport Aréně (1x týdně výběrová skupina žáků). 

V jednotlivcích se na republikových turnajích mládeže (GP A a MČR) představilo 11 hráčů (Kryštof Bumbálek, Šimon Heindorfer, Ondřej Klimeš, Jan Koňas, Jaroslav Máchal, David Stejskal, Jaroslav Vajsejtl, Jiří Vajsejtl, Iva Foukalová, Jana Slatinská, Michaela Válová), což je oproti předchozí sezóně nárůst o další 3 členy. V porovnání s předchozí sezónou se badmintonisté Slovanu Vesec dokázali nejen probojovat na MČR ve všech mládežnických kategoriích, ale také získat vždy alespoň jednu medaili! Turnaje GP A byly pro naše hráče velice úspěšné, když jsme posbírali celkem 22 cenných kovů (11x U17, 7x U15, 4x U13), nejvíce potom byla vidět Jana Slatinská s 6 medailemi. 

Na letošních MČR jsme získali 1x titul mistra ČR – 1.místo (David Stejskal – čtyřhra chlapců U17), 2x 2.místo (Jana Slatinská – dvouhra dívek U15, Jiří Vajsejtl – čtyřhra chlapců U13), 4x 3.místo (Ondřej Klimeš – čtyřhra chlapců U19, čtyřhra chlapců U17, smíšená čtyřhra U17, Jiří Vajsejtl – smíšená čtyřhra U13). Nejúspěšnější jsme byli při MČR U17 (3 medaile) a nejvíce medailí na mistrovstvích ČR získal Ondřej Klimeš (3 bronzové kovy). 

Při oblastních mistrovstvích jsme vybojovali 28 medailí ve všech kategoriích včetně dospělých a oproti předchozí sezóně se tak zlepšili o 2 cenné kovy. Oblastními přeborníky se naši hráči stali v devíti případech (4x U13, 2x U15 a 3x U17), ale vzhledem k prioritám těchto turnajů u některých výkonnostních hráčů nelze tento výsledek přeceňovat. 

V soutěži mládežnických družstev jsme dosáhli stejných výsledků jako v loňském roce. Dorostenecký výběr skončil v oblastní konkurenci na 3. místě a družstvo žáků Slovan Vesec „A“ se umístilo ve finálovém turnaji oblastního přeboru na 2. místě, nicméně do finálového turnaje se probojovalo také žákovské družstvo Slovanu Vesec „B“, což bylo menším překvapením. Postupy na mistrovství ČR smíšených družstev nám však opět unikly. Největšího úspěchu tak dosáhl tým dospělých, když se v základní části OP smíšených družstev umístil na vedoucí pozici a v play-off vybojoval po devíti letech 1. místo. V následné kvalifikaci o 1. ligu jsme završili nejúspěšnější sezónu v historii klubu a postoupili poprvé do druhé nejvyšší celostátní soutěže! O tento úspěch se zasloužili hráči Michal Haršanyi, Radek Holata, Ondřej Klimeš, Jan Koňas, Matěj Milý, Pavel Peníška, David Stejskal, Zuzana Hlavatá, Radka Jirásková, Jana Slatinská a Iva Synková. 

Kromě krajských a oblastních mistrovství jsme letos pořádali VI.ročník mládežnického turnaje – Memoriál Z.Kožešníka, tentokrát však pro kategorii U13. V badmintonové hale ZŠ Barvířská se memoriálu zúčastnilo 58 hráčů z celé ČR. 

Zúčastnili jsme se také několika kvalitních mezinárodních turnajů jako MMČR juniorů v Orlové (O.Klimeš, J.Koňas, D.Stejskal) , Slovak Junior v Dubnici nad Váhom (O.Klimeš), Ilava Youth International (K.Bumbálek, Š.Heindorfer, J.Máchal), Denmark Junior v Odense (O.Klimeš, J.Koňas, D.Stejskal) a zejména International Bonense Jugendturnier v německém Friedrichshafenu, kde se našemu klubu podařil jednoznačně nejlepší výsledek. Jana Slatinská zde zvítězila ve čtyřhře dívek při kategorii U15, ale i další hráči (O.Klimeš, J.Koňas, J.Máchal, D.Stejskal, Jiří Vajsejtl) předvedli dobré výkony. Na turnaji Victor Junior Cup v Berlíně jsme za účasti šestice hráčů získali 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili ve výkonnostní skupině B. 

Vzhledem k dobrým výsledkům během sezóny byli naši hráči opět nominováni do oblastních výběrů kategorie U13 a U15. Za družstvo severních Čech při regionálních výběrech mladšího žactva nastoupili Jiří Vajsejtl, Iva Foukalová a Michaela Válová. Severočeský výběr obsadil 7.místo z 9.účastníků. Lépe se vedlo družstvu staršího žactva, které na turnaji oblastních a klubových výběrů skončilo i za přispění Jaroslava Máchala bronzové. Mezi deseti účastníky se samostatné družstvo Slovanu Vesec prosadilo na celkové 8.místo. Na základě stabilní výkonnosti se Ondřej Klimeš stal součástí širšího kádru juniorské badmintonové reprezentace a absolvoval i několik společných soustředění. Od následující sezóny se do širšího kádru juniorské reprezentace prosadili také David Stejskal a Jana Slatinská.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!