14. 11. 2013

MMČR juniorů 2013 – Orlová

(14.-17.11.2013) Ve čtvrtek bylo rozehráno mezinárodní mistrovství ČR juniorů. Hráči Slovanu Vesec měli na turnaji čtyřnásobné zastoupení, nicméně pouze Ondřej Klimeš zaznamenal alespoň jeden vyhraný zápas.

Na úvod nás čekaly dvouhry chlapců, ve kterých David Stejskal i Jan Koňas svým soupeřům podlehli, zatímco Ondra vyřadil badmintonistu Slovinské reprezentace a postoupil do dalšího kola. Sobotní program začal dvěma prohranými třísetovými zápasy ve smíšené čtyřhře, ve kterých nastoupil Ondra Klimeš s M.Myšákovou (Astra Praha) a Jana Slatinská s R.Dokládalem (Baník Most). První kolo dvouhry dívek potom těsně nevyšlo Janě Slatinské, přestože ruská soupeřka byla k pořažení a druhé kolo dvouhry chlapců potom nezvládnul ani Ondřej, když zůstal na raketě nasazeného D.Baluchy (Slovensko). Našim hráčům potom nevyšly ani závěrečné čtyřhry. Matný výkon podal David Stejskal po boku J.Bureše (Sokol Brno-Jehnice), zápas plný chyb potom předvedl Honza Koňas a také Janě Slatinské tentokrát nevyšla obvykle silná disciplína podle představ. Nejblíže k vítězství měl pár Klimeš – Dokládal, ale po hrubě zkaženém závěru mohli oba hráči pouze zklamaně sklopit hlavy.

Tento turnaj završil sérii 3 mezinárodních soutěží, které mohli vesečtí badmintonisté v krátké době absolvovat. Bohužel zejména párové disciplíny na posledním turnaji ukázal slabiny všech našich zástupců v plné nahotě. Zklamáním je pro mě zejména množství nevynucených chyb a nedodržování základních principů hry v párech, nízká komunikace a povzbuzování hráčů mezi sebou a v některých případech také chybějící nasazení na hranici vlastních možností. Posledním negativním jevem bylo chování a přístup některých hráčů po nepovedených zápasech! Mají-li hráči zájem v tomto trendu pokračovat, tak již bez vydatné finanční podpory oddílu.. (RH)

Výsledky turnaje můžete sledovat zde.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!