12. 5. 2014

Hodnocení kategorie dospělých – sezóna 2013/2014

Družstvo dospělých nesplnilo předsezónní cíl a sestoupilo, plány pro následující sezónu jsou prozatím nejasné.

Turnaje jednotlivců

Deset mužů a pětice žen se představilo na různých turnajích kategorie dospělých. Z tohoto počtu je však šest hráčů ještě v juniorském věku a pro většinu z nich zatím prosazení do republikové úrovně není jednoduché. Hlavním problémem v přechodu z juniorských kategorií mezi dospělé je stále nedostatečný kvalitní sparing a malé množství ambiciózních hráčů v pokročilejším věku, kteří by mladším spoluhráčům ukázali cestu mezi tuzemskou špičku. Tréninková i turnajová nepravidelnost dospělých badmintonistů je dalším z mnoha faktorů, které nejsou pro mládež zrovna motivační, nicméně tato sezóna byla v tomto ohledu lepší než předchozí ročníky.

Nejvýznamější turnaje v ČR

Turnaje GP A jsou otevřené a pouze MČR je nominační. Na mistrovství ČR se z našich současných hráčů nikdo neprobojoval.


OP dospělých, BK TU v Liberci – M.Haršanyi (3.místo ve čtyřhře mužů), J.Kanajlo (3.místo ve čtyřhře mužů), J.Koňas (3.místo ve čtyřhře mužů), D.Stejskal (3.místo ve čtyřhře mužů)

Celostátní žebříčky kategorie dospělých

(k 21.4.2014)

Družstva

Nesledovanějším družstvem letošní sezóny bylo áčko dospělých, které se poprvé v historii představilo v 1.lize. Bohužel se týmu soutěž udržet nepodařilo a po roce sestupujeme zpět do oblastního přeboru (2.liga). Za Slovan Vesec „A“ nastoupili R.Dokládal (hostování), R.Holata, O.Klimeš, J.Koňas, M.Milý (hostování), D.Pikl (hostování), D.Stejskal, Z.Hlavatá, J.Slatinská a I.Synková (hostování). Družstvo Slovanu Vesec „B“ bojovalo v oblastní soutěži o postup do kvalifikace, ale nakonec skončilo na druhém místě. Tým reprezentovali hráči K.Bém, M.Haršanyi, J.Kanajlo, J.Koňas, P.Peníška, D.Stejskal, K.Dokládalová (hostování), L.Neumannová, B.Nováčková, S.Švecová a M.Volfová.

Ostatní informace

Počet přihlášených družstev pro příští sezónu a návrh změn v kádru bude řešen na závěrečné schůzi vedení. Vše bude závislé i na dalším fungování hlavního trenéra během následujícího období..

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!