12. 5. 2014

Hodnocení kategorie U15 – sezóna 2013/2014

Prosadit se v celostátní konkurenci dokázali naši hráči jen v párových disciplínách, výkony však měly spíše stoupající tendenci..

Turnaje jednotlivců

V této kategorii byl nejznatelnější rozdíl v rozdílných přístupech jednotlivých hráčů a tím jejich výkonnostní křivka během sezóny. Již v přípravě naznačil velké zlepšení Kryštof Bumbálek, který se sice vždy těsně neprotlačil na republikové turnaje GP A, ale odměnou mu byl start na závěrečném MČR. Jirka Vajsejtl měl pomalejší rozjezd, přestože nejlepších výsledků dosáhl paradoxně na prvním turnaji. Hodně kolísavá křivka přístupu a výsledků potom byla vidět u Jardy Máchala. Ačkoliv se hned na začátku sezóny výrazně prosadil v chlapecké čtyřhře, až po polovině sezóny nabrala hra na kvalitě a díky zlepšení v tréninku také vyšší úroveň. Zároveň se však u hráčů začíná rýsovat specializace na jednotlivé disciplíny a právě Jarda má velké předpoklady stát se spíše deblistou než singlistou. Další hráči již na republikovou úroveň nedosáhli, ať už byly důvody jakékoliv (zranění, malé nasazení, oblastní konkurence). Zejména u děvčat je velká škoda, že se některá neznaží posunout se na další level a spíše bojují jen samy se sebou. Do kategorie mladšího dorostu přechází pro následující sezónu hráči ročníku 1999, což bude znamenat velké oslabení zejména žákovského družstva. Jinak přeji Iloně aby se dala zdravotně dopořádku a opět se zapojila do tréninku, oproti tomu ukončení badmintonové činnosti Šimona Heindorfera, jehož nasazení v přípravě bylo vždy kvalitní, dodnes nedokáži pořádně pochopit..

Nejvýznamější turnaje v ČR

1.GP A U15, BK Deltacar Benátky n.J. – J.Máchal (2.místo ve čtyřhře chlapců), Jiří Vajsejtl (3.místo ve smíšené čtyřhře)

2.GP A U15, Super Stars Most – J.Máchal, Jiří Vajsejtl

3.GP A U15, TJ Orlová/Lutyně – J.Máchal (2.místo ve čtyřhře chlapců), Jiří Vajsejtl

MČR U15, TJ Montas Hradec Králové – K.Bumbálek, J.Máchal, Jiří Vajsejtl 


OP U15, TJ Chemička Ústí n.L. – K.Bumbálek (1.místo ve čtyřhře chlapců, 2.místo ve dvouhře a smíšené čtyřhře), J.Máchal (1.místo ve dvouhře, čtyřhře chlapců a smíšené čtyřhře), O.Stupka, Jiří Vajsejtl (2.místo ve čtyřhře chlapců, 3.místo ve dvouhře a smíšené čtyřhře), T.Valta, I.Foukalová, B.Nováčková (3.místo ve smíšené čtyřhře)

Oblastní žebříčky kategorie U15

Chlapci (k 28.4.2014)

Dívky (k 28.4.2014)

Družstva

V kategorii U15 nás reprezentovala 2 družstva – TJ Slovan Vesec „A“ a TJ Slovan Vesec „B“. Z krajského kola letos „béčko“ nepostoupilo a tak v oblastním finále startoval pouze jeden výběr. Družstvo ve složení K.Bumbálek, Š.Heindorfer, J.Máchal, Jiří Vajsejtl, D.Griněnková, T.Míšková, B.Nováčková a M.Válová skončilo na celkovém 2.místě.

Ostatní informace

Žákovské tréninky jsou na programu až do konce května 2014. Další příprava hráčů bude probíhat až do začátku srpna individuálně, ale v případě zájmu se lze domluvit i na osobním tréninkovém režimu. Společné soustředění se uskuteční v termínu 10.-16.8.2014, jiné badmintonové kempy v ČR doporučí trenéři žactva na vyžádání.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!