2. 6. 2014

47.Internationales Bodense Jugendturnier – VFB Friedrichshafen

(30.5.-1.6.2014) Z pětice veseckých reprezentantů se nejvíce dařilo Ondřeji Klimešovi, který s M.Giesingerem (BSV Hohenems, Rakousko) získal v kategorii U19 bronzovou medaili ve čtyřhře chlapců a zároveň obsadil pěkné 5.-8.místo ve dvouhře při kategorii U17. Čtvrtfinálového umístění dosáhl také Jaroslav Máchal ve čtyřhře chlapců v kategorii U15 po boku O.Krále (Baník Most). Kryštof Bumbálek a Jiří Vajsejtl odehráli ve dvouhrách dobrá utkání a až do posledních chvil bojovali o postup ze skupiny. Jan Koňas se mezi staršími dorostenci v silné konkurenci neprosadil. Celkové výsledky turnaje najdete zde.

Tradičního turnaje se z důvodu zranění spoluhráčky nezúčastnila Jana Slatinská a tak naše výprava čítala nakonec 9 členů včetně Filipa Marka z BK TU v Liberci. Příjezd i ubytování proběhlo ve čtvtrtek bez nejmenších problémů a v pátek po obědě se začalo sehráním dvou kol dvouher v základních skupinách. Po prvním dnu měli našlápnuto k postupu Jirka, Kryštof a Ondra, ale pouze nejstarší z této trojice dokázal zvítězit i ve třetím duelu a podívat se do vyřazovací části. Osmifinálový zápas proti slovinskému soupeři byl těžký, nicméně po prvním vyhraném setu již protihráč postupně nestačil. Čtvrtfinále přineslo souboj proti celkovému vítězi a přestože výsledek hovoří jasně, jednalo se o pěkný a vyrovnaný zápas. Sobotní odpoledne už patřilo také čtyřhrám a tak se hodně očekávalo zejména od dvojice J.Máchal – O.Král. První i druhé kolo zvládli chlapci na jedničku, nicméně klíčový duel o medaile už vyšel lépe zkušenějším soupeřům ze Švýcarska (nutno dodat, že se jednalo opět o celkové vítěze). Jediná medaile tak přišla hodně nečekaně. Z důvodu absence původního spoluhráče pořadatelé přiřadili Ondrovi nového partnera a tak za minutu dvanáct se musel náš hráč převléknout a nastoupit do 2.kola čtyřher. Přes pomalejší rozjezd se oba badmintonisté dobře doplňovali a po dvou těsných výhrách postoupili do nedělního semifinále. Zde je ve třech setech zastavil slovinský pár, nicméně bronzová medaile je v každém případě úspěchem. Nutno dodat, že Slovinci zvítězili i ve finále 🙂

Všem hráčů bych chtěl poděkovat za dobrý přístup k turnaji (až na jednu malou výjimku) a výbornou atmosféru během celého prodlouženého víkendu. J.Máchalovi a M.Markovi potom patří poděkování za dopravu i organizační zajištění a v poslední řadě by se výjezd neuskutečnil bez podpory firmy ALMIO plus s.r.o. 

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!