3. 6. 2014

Rozhovor s hlavním trenérem R.Holatou

O souhrné hodnocení jsme požádali hlavního trenéra a předsedu badmintonového oddílu Radka Holatu.

Je sezóna z pohledu výsledků povedená?

Nebýt posledního MČR U17 a zisku mistrovského titulu ze smíšené čtyřhry zásluhou Ondry Klimeše, tak by tomu něco chybělo. Během sezóny však v této kategorii bylo úspěchů nejvíc. Na mezinárodním poli jsme se o kousek posunuli, ale stále to na nejlepší nestačí, třeba v kategorii U19 se nejvíce prosazovala nejmladší Jana Slatinská, což je trochu paradoxní. Medaili jsme nezískali pouze na republikových turnajích mladšího žactva, ale s tím jsme tak nějak počítali.

Co soutěže družstev, je zklamáním účast družstva dospělých v 1.lize?

Ácko dospělých odehrálo soutěž se ctí a vzhledem k tomu, že většina hráčů ji hrála poprvé, projevila se hlavně nezkušenost a nevyzrálost mladších borců. Před sezónou jsme však chtěli dát šanci kádru, který si 1.ligu vybojoval a doplnit tým jen lehce. V tomto směru mě spíš nemile překvapilo nízké odhodlání některých hráčů zabojovat o sestavu k jednotlivým kolům. V každém případě je to pro nás výborná zkušenost a historická událost, ikdyž bychom ji rádi vstřebávali déle. Na druhou stranu nechybělo zase tak moc, aby B družstvo dospělých obsadilo 1.místo v oblastním přeboru a zkusilo překvapit v kvalifikaci..
Dobře se však prezentovala mládežnická družstva. Družstvo žáků odehrálo pěkný finálový turnaj, přestože na MČR nakonec nepostoupilo a také dorostenecký výběr, jenž obsadil na MČR pěkné 5.místo, prohrál během sezóny pouze jedno utkání.

Jaké budou ambice družstev v následující sezóně?

Družstvo dospělých bude mít za úkol poprat se opět o postup do vyšší soutěže, dorost nemůže mít jiný cíl, než probojovat se na MČR a družstvo žáků bude vzhledem k oslabení o silný ročník 1999 snad bojovat alespoň na předních místech v oblastním přeboru.

A sportovní cíle oddílu do dalšího období?

Nejdůležitějším úkolem je nyní zajistit tréninkové prostory přes letní prázdniny, jelikož rekonstrukce sokolovny neskončí dříve než na konci srpna. Dále budeme řešit trenérské obsazení jednotlivých skupin, chceme rozšířit přípravku oddílu a zároveň i poskytované služby hráčům závodní a rekreační úrovně. Výsledkově se necháme překvapit, jak se hráči přes letní období tréninkově připraví.

Herní i kondiční soustředění letos máte v nových lokalitách. Proč jste změnili místa konání?

V obou případech jsme se snažili najít co nejvhodnější podmínky a samozřejmě hrál roli také požadovaný termín a finanční rozpočet. Pokud budeme spokojeni, rádi bychom se na obě místa vraceli i v příštích letech..

Budete na začátku sezóny opět provádět nábor nových hráčů do přípravky?

Ano, ale podmínky pro vstup do oodílu se budou trochu měnit. Zároveň stávající struktura tréninkových skupin zřejmě dozná výrazných změn, jelikož je veliký rozdíl mezi hráči, kteří chtějí dávat sportu hodně a těmi, co pouze zaplní svůj volný čas. Během června budeme připravovat takový systém, aby byli spokojeni téměř všichni a mělo to očekávaný efekt.

Dá se tedy říct, že stále profesionalizujete?

Něco již začalo fungovat začátkem roku 2014 a chceme to dále rozvíjet. Troufám si říct, že naši trenéři se v hlavních tréninkových skupinách o hráče starají nadstandartně včetně turnajového zabezpečení a tak by to mělo být i nadále.

Kvalitně fungující oddíl však potřebuje také dostatek financí. Jaká je situace v tomto ohledu?

Bohužel stále podstatnou část rozpočtu plníme z oddílových příspěvků jednotlivých členů a sponzorské dary tvoří jen malou položku. Během roku se nám sice podařilo trochu navýšit členskou základnu, ale naopak vzrostly náklady na pronájmy hal z důvodu rekonstrukce sokolovny a cena míčů také neklesá.. V každém případě děkujeme stávajícím sponzorům za současnou podporu!

Zapojuje se nějak město Liberec do podpory sportovního oddílu?

Kromě příspěvků na pravidelnou činnost se nás to netýká. Některá města podporují kluby například bezplatným pronájmem tréninkových prostor (tělocvičny, haly, bazény), ale v tomto směru nejsme samozřejmě výjimkou. Jednou z mála šancí jsou granty na organizaci větších turnajů, nicméně to vzhledem k nedostatku sportovních hal a jejich cen není už vůbec jednoduché zrealizovat..

Na závěr otázka, z čeho jsi měl v této sezóně největší radost?

Určitě mě potěšil každý medailový úspěch na mládežnických GP A i MČR, radost mám z každého zdárně uskutečněného turnaje, z každého tréninku, kde je vidět profesionální přístup hráčů a dalších pěkných výsledků zejména na soutěžích žactva a dorostu. A teď mám radost, že si pár týdnů „odpočinu“ a potom znovu do tréninku 🙂

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!