7. 6. 2014

Slavnostní zakončení sezóny 2013/2014

V pátek 6.6.2014 proběhlo ve sportovním areálu TJ Preciosa Minkovice slavnostní zakončení badmintonové sezóny 2013/2014..

Během odpoledního programu byly vyhlášeny ceny pro nejlepší členy oddílu.

Nominace jednotlivých kategorií:

1.Nejlépe postavený hráč na konečném republikovém žebříčku:

Jana Slatinská (1.místo ve čtyřhře dívek při kategorii U17 a U19)

 

2.Nejlepší turnajový výsledek jednotlivce v sezóně 2013/2014:

Ondřej Klimeš (1.místo ve smíšené čtyřhře na MČR U17)

 

3.Nejpilnější hráč sezóny – hráč s největším počtem pravidelných tréninků:

Iva Foukalová (104 tréninkových jednotek, 96% z celkového počtu)

 

4.Největší dříč sezóny – cena pro hráče s nejpříkladnějším přístupem:

Kryštof Bumbálek (Docházka, chování, tréninkové a turnajové nasazení)

 

5.Vycházející naděje – hráč s nejlepšími výsledky v kategorii přípravek:

Soňa Hořínková (Medailová umístění v kategorii U11)

 

6.Nejúspěšnější hráč sezóny 2013/2014:

Jana Slatinská (7 medailí z GP A a MČR)

 

7.Nejúspěšnější družstvo sezóny 2013/2014:

Družstvo dorostu (1.místo v oblastní soutěži a 5.místo na MČR)

Ondřej Klimeš, Jan Koňas, David Stejskal, Kristýna Brunátová, Marie Militká a Jana Slatinská


Zhodnocení sezóny 2013/2014

Sezóna byla pro náš klub opět náročná a přestože minulý ročník nasadil vysokou laťku, dokázali jsme získat mnoho medailí a vybojovat několik cenných výsledků. V badmintonovém oddílu se za celý ročník protočilo okolo 90 členů a to i díky nově zřízeného kroužku v Jablonci nad Nisou. Přípravu jsme oficiálně zahájili v létě kondičním a následně herním soustředěním, pravidelné tréninky potom pokračovaly až do konce května 2014.

V jednotlivcích se na republikových soutěžích mládeže představilo 8 veseckých hráčů. Byli to Kryštof Bumbálek, Ondřej Klimeš, Jan Koňas, Jaroslav Máchal, David Stejskal, Jiří Vajsejtl, Iva Foukalová a Jana Slatinská. Republikové turnaje GP A byly pro naše hráče i docela úspěšné, když jsme posbírali celkem 14 cenných kovů (8x U17, 3x U15, 3x U19), nejvíce potom byla vidět Jana Slatinská s 6 medailemi.

Na letošních MČR jsme potom získali 2 medaile. 1.místo zásluhou Ondřeje Klimeše ze smíšené čtyřhry v kategorii U17 a 3.místo obsadila Jana Slatinská ve čtyřhře dívek v kategorii U19. Po roce tak máme opět titul mistra ČR v kategorii U17!

Při oblastních mistrovstvích jsme vybojovali 26 medailí v kategoriích U13, U15, U17, U19 a dospělí. Oblastními přeborníky se naši hráči stali v sedmi případech (1x U13, 3x U15, 1x U17 a 2x U19).

V soutěži mládežnických družstev jsme dosáhli lepších výsledků jako v loňském roce. Dorostenecký výběr skončil v oblastní konkurenci na 1. místě, probojoval se na MČR a tam získal celkové 5. Místo, když za celou sezónu prohrál jen jedno utkání! Družstvo žáků Slovan Vesec „A“ se umístilo ve finálovém turnaji oblastního přeboru na 2. místě, žákovské družstvo Slovanu Vesec „B“ skončilo na 3. místě v krajském kole.

Tým dospělých TJ Slovan Vesec „A“ se v historické sezóně v 1.lize neudržel a po roce opět padá do oblastní soutěže. Za první družstvo nastoupili hráči: Roman Dokládal (host.), Radek Holata, Ondřej Klimeš, Jan Koňas, Matěj Milý (host.), David Pikl (host.), David Stejskal, Zuzana Hlavatá, Jana Slatinská a Iva Synková (host.).

Družstvo dospělých TJ Slovan Vesec „B“ nastupoval v oblastním přeboru, ve kterém obsadil 2.místo za vítězným Proboštovem. Sestava druhého týmu: Karel Bém, Michal Haršanyi, Jan Kanajlo, Jan Koňas, Pavel Peníška, David Stejskal, Klára Dokládalová (host.), Lenka Neumannová, Barbora Nováčková, Sandra Švecová a Monika Volfová.

Kromě krajských a oblastních mistrovství jsme letos pořádali VII.ročník mládežnického turnaje – Memoriál Z.Kožešníka pro kategorii U13. V badmintonové hale ZŠ Barvířská se memoriálu zúčastnilo 45 hráčů z celé ČR. Iva Foukalová zde získala bronzovou medaili za dvouhru a společně se Soňou Hořínkovou obsadili 3.místo ve čtyřhře dívek.

Zúčastnili jsme se také několika kvalitních mezinárodních turnajů jako MMČR juniorů v Orlové (O.Klimeš, J.Koňas, D.Stejskal, J.Slatinská), Victor Slovak Junior v Dubnici nad Váhom (O.Klimeš, D.Stejskal, J.Slatinská), Ilava Youth International (K.Bumbálek, Š.Heindorfer, J.Máchal – 3.místo ve čtyřhře chlapců U15, Jiří Vajsejtl), Lucembourg International (K.Bumbálek, Š.Heindorfer, O.Klimeš, J.Koňas, J.Máchal – 1.místo ve čtyřhře chlapců U15 a 3.místo ve dvouhře chlapců U15, I.Foukalová a J.Slatinská – 3.místo ve čtyřhře dívek U17), Polish International (O.Klimeš), Victor Junior Cup v Berlíně (M.Máchal, Jar.Vajsejtl, S.Hořínková – 2.místo ve čtyřhře dívek U13) a International Bonense Jugendturnier v německém Friedrichshafenu (K.Bumbálek, O.Klimeš – 3.místo ve čtyřhře chlapců U19, J.Koňas, J.Máchal, Jiří Vajsejtl).

Na základě kvalitní výkonnosti a výsledků byla trojice Ondřej Klimeš, David Stejskal a Jana Slatinská pozvána na některá soustředění juniorské badmintonové reprezentace. Ondřej Klimeš se stal navíc prvním náhradníkem pro ME U17 v Turecku.

Během sezóny se pětice členů proškolila na trenéra IV.třídy a jeden člen složil zkoušky rozhodčích III.třídy.

Náklady na provoz oddílu oproti loňskému roku vzrostly i z důvodu využívání náhradních tréninkových prostor po dobu rekonstrukce sokolovny, nicméně finanční situace je v současné chvíli vyrovnaná. Od září 2014 bychom se již snad měli znovu vrátit do opravených a útulných prostor vesecké tělocvičny, kde každý rok vyrůstají nové badmintonové naděje.

Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům, kteří se podíleli na šíření dobrého jména klubu, rodičům, jenž doprovázeli své děti na tréninky, nebo pomáhali s dopravou na turnaje, trenérům za jejich obětavost a sponzorům, bez jejichž podpory bychom  nemohli trénovat a cestovat na zahraniční turnaje v takovém rozsahu, jako tuto sezónu!

Radek Holata

předseda oddílu badmintonu

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!