4. 1. 2015

OP U19 – TJ Slovan Vesec

(4.1.2015) První turnaj v novém roce dopadl pro hráče Slovanu Vesec nadočekávání dobře, když jsme získali hned 4 tituly oblastních přeborníků!

Jedinou disciplínou, kde naši badmintonisté nebrali zlaté medaile, byla čtyřhra dívek, avšak dvojice Foukalová – Slatinská je s druhým místem určitě spokojena. Ve dvouhře chlapců zvítězil Ondřej Klimeš před Davidem Stejskalem, třetí místo navíc přidal Honza Koňas. Titul ve dvouhře dívek vybojovala Jana Slatinská, jejíž výkon byl oproti posledním turnajům v roce 2014 určitě o mnoho kvalitnější. Ve čtyřhře chlapců vyhrála s přehledem dvojice Klimeš – Stejskal, zatímco Jirka Vajsejtl po boku J.Krále (baník Most) obsadil třetí místo. Smíšená čtyřhra byla disciplínou, kde jsme měli nejvíce želízek v ohni. Nejlépe se dařilo páru Slatinská – O.Král (Baník Most), který ve finále přehrál Klimeše s Foukalovou. Bronzové medaile ještě získala dvojice Stejskal – Míšková a zkompletovala tak úspěšné oblastní mistrovství staršího dorostu. RH

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Bumbálek Kryštof – ve všech disciplínách odehrál mnoho pěkných výměn, ale neustále se pere s menší úderovou jistotou v přední polovině kurtu a přesností v obranných pozicích.

Klimeš Ondřej – dvouhru odehrál až do finále bez větších problémů, nicméně ve větší konkurenci už mu mnohdy bezhlavá ofenzivní taktika stačit nebude. Ve čtyřhrách potvrdil svou kvalitu..

Koňas Jan – Honza může být spokojen zejména s množstvím odehraných zápasů, které mu v poslední době trochu schází. Ve dvouhře využil až do semifinále příznivého losu, naopak v párových disciplínách mohlo být rozlosování o něco lepší.

Stejskal David – v krizových momentech důležitých zápasů dokáže zabrat, ale je třeba hrát od první výměny mnohem rychleji a zodpovědněji..

Vajsejtl Jiří – na větší úspěch v této kategorii má ještě čas a tak je potřeba brát každý zápas s respektem, získávat důležité zkušenosti a nesnažit se vyrovnávat starším protihráčům silovou hrou.

Foukalová Iva – v obou párových disciplínách nastoupila vedle zkušených a kvalitních spoluhráčů, což byla odměna za tréninkový přístup, zároveň však zkouška psychické odolnosti. Vzhledem k výsledkům určitě obstála, u dvouhry platí stejné věci jako u Jirky..

Mikezová Ilona – v posledních týdnech měla možnost snížit tréninkové manko a v některých momentech to bylo znát. Hlavním problémem je ale stále pomalý start na míč a riskantní údery z nouzových pozic.

Míšková Tereza – Terka se musí snažit používat různá držení rakety, nebát se bekhendových úderů a sebevědoměji pracovat v přední polovině kurtu. Pokud bude mít zájem, spoluhráči ji jistě rádi pomohou 😉

Slatinská Jana – povánoční příprava ji snad trochu nastartovala a výkony budou mít ještě stále stoupající tendenci. Závěry zápasů je třeba odehrát ve větším tempu a s menším počtem nevynucených chyb!

* turnaje se pro nemoc nemohl bohužel zúčastnit Jaroslav Máchal ml.


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!