22. 2. 2015

3.GP A U15 – TJ Orlová Lutyně

(21.-22.2.2015) Jiří Vajsejtl zvítězil na republikovém turnaji staršího žactva ve dvouhře chlapců, ve smíšené čtyřhře vybojoval stříbrnou medaili a kompletní sbírku doplnil bronzem z chlapecké čtyřhry!

Na turnaji se představila také Iva Foukalová, jejíž výkony byly ve všech zápasech hodně bojovné, avšak stále bojuje s psychickou odolností a technikou úderů v zadní i přední části kurtu. Po těsných prohrách v obou zápasech dvouhry si připsala výhru alespoň v 1.kole čtyřhry a čtvrtfinálový zápas s favorizovanými soupeřkami skončil překvapivě těsným výsledkem. Jirka Vajsejtl na turnaji prohrál dvakrát a v obou případech byl na druhé straně sítě Marek Aubus (Montas Hradec Králové). Třetí souboj proti tomuto šikovnému badmintonistovi již našemu zástupci vyšel, když ve finále singlu přetlačil soupeře ve dvou vyrovnaných koncovkách setů.

Hodnocení hráčů:

Jiří Vajsejtl – na turnaji nepředváděl vždy svou nejlepší hru, ale zejména ve dvouhře dokázal protihráčům vnutit svůj styl a vydržet nasazené tempo po celý zápas. Ke svým výkonům umí být Jirka kritický a tak jistě ví, že v párových disciplínách musí více dodržovat zásadu „vyhazovat jen v nejnutnějších případech“ a celkově do své hry vložit více překvapivých momentů.

Iva Foukalová – proti technicky lépe vybaveným soupeřům dokáže držet krok díky nezměrné obětavosti, avšak více by pomohlo udržet tělo občas na nohách 🙂 Oproti předchozím turnajím je znát pokrok u bekhendových úderů a také ve schopnosti udržet míč delší dobu ve hře. Námětů pro trénink je stále spousta – rychlejší pohyb do zadní části kurtu, postavení nohou před útokem, razance úderů, stabilita u sítě, apod.


Výsledky turnaje najdete zde.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!