7. 6. 2015

Slavnostní zakončení sezóny 2014/2015

V pátek 5.6.2014 proběhlo ve sportovním areálu TJ Preciosa Minkovice slavnostní zakončení badmintonové sezóny 2014/2015..

Hlavním bodem programu bylo, kromě sportovních her a společného grilování, vyhlášení cen pro nejúspěšnější členy oddílu badmintonu.

Nominace jednotlivých kategorií:

1.Nejlépe postavený hráč na konečném republikovém žebříčku sezóny 2014/2015:

Jiří Vajsejtl (1.místo ve smíšené čtyřhře při kategorii U15)

 

2.Nejlepší turnajový výsledek jednotlivce v sezóně 2014/2015:

Ondřej Klimeš (2.místo ve smíšené čtyřhře na MČR U19)

 

3.Nejpilnější hráč sezóny – hráč s největším procentem absolvovaných tréninků v sezóně 2014/2015:

Soňa Hořínková (97% z celkového počtu pravidelných tréninků)

 

4.Nejvyšší tréninková docházka hráče v sezóně 2014/2015:

Iva Foukalová (97 pravidelných tréninků)

 

5.Největší dříč sezóny 2014/2015 – cena pro hráče s nejpříkladnějším přístupem:

Kryštof Bumbálek (Docházka, chování, tréninkové a turnajové nasazení)

 

6.Talent sezóny 2014/2015 – kategorie U9:

Natálie Slabá

 

7.Talent sezóny 2014/2015 – kategorie U10:

Aleš Foukal

 

8.Talent sezóny 2014/2015 – kategorie U11:

Štěpán Bumbálek

 

9.Nejúspěšnější hráč sezóny 2014/2015:

Jiří Vajsejtl (9 medailí z GP A, 2 medaile z MČR, 2 medaile z mezinárodních turnajů)

 

10.Nejúspěšnější družstvo sezóny 2014/2015:

Družstvo dospělých (1.místo v oblastní soutěži a postup do 1.ligy)

Radek Holata, Jan Kanajlo, Ondřej Klimeš, Matěj Milý, David Pikl, David Stejskal, Zuzana Haburajová, Jana Slatinská, Iva Synková (v kvalifikaci o 1.ligu nastoupili ještě Ondřej Král a Zuzana Hlavatá)


Zhodnocení sezóny 2014/2015

V oddílu badmintonu se během sezóny 2014/2015 vystřídalo cca 102 členů, o které se staral tým 5 stálých trenérů a několika asistentů.

Jako každý rok, tak i před touto sezónou jsme pořádali 2 oddílová soustředění. Kondiční soustředění, Vysoké nad Jizerou a v polovině srpna herní soustředění, Hořice v Podkrkonoší. Důležitou událostí před zahájením sezóny bylo navíc zřízení regionálního sportovního centra pod hlavičkou našeho klubu, což pro nás znamenalo částečnou podporu na tréninkovou činnost od ČBaS. Tréninky regionálního centra se konaly 1x týdně za účasti vybraných hráčů krajských oddílů.

Pravidelný tréninkový program celého klubu byl však již od letní přípravy narušen probíhající rekonstrukcí sokolovny a tak se náhradním tréninkovým zázemím staly tělocvičny při ZŠ Vesec, ZŠ Barvířská, ZŠ Jabloňová, badmintonová hala v areálu Sportparku Liberec a sportovní hala TU Harcov. Pravidelné tréninkové jednotky v sokolovně TJ Slovan Vesec započaly dnem 9.2.2015. I přes zmíněné problémy s hledáním náhradních tréninkových prostor a určitému omezení počtu hodin je letošní ročník jedním z nejúspěšnějších v klubové historii!

Největším úspěchem sezóny 2014/2015 je opětovný postup družstva dospělých z oblastní soutěže do 1.celostátní ligy, což se podařilo podruhé v historii a zároveň podruhé během posledních 3 let! Na třetím místě oblastního přeboru skončil tým dospělých TJ Slovan Vesec „B“ a rozhodně ukázal potenciál pro další ročník. Obrovský úspěch však zaznamenalo také družstvo juniorů, které získalo při březnovém MČR stříbrné medaile! Ve finálovém turnaji oblastního přeboru se navíc dařilo i dorosteneckému družstvu TJ Slovan Vesec „B“, které obsadilo 2.místo a nestačilo tedy pouze na „áčko“. Družstvo starších žáků Slovanu Vesec se umístilo ve finálovém turnaji oblastního přeboru na 3.místě a v nově zřízené krajské soutěži mladšího žactva potom zvítězil Slovan Vesec „A“.

V jednotlivcích se na republikových turnajích mládeže (GP A kategorie U13-U19) představilo rekordních 13 veseckých hráčů. Republikové turnaje byly pro naše hráče opět úspěšné, když jsme na nich posbírali celkem 22 cenných kovů (1x U13, 9x U15, 8x U17, 4x U19), nejvíce potom byl vidět Jiří Vajsejtl s 9 medailemi.

Na letošních MČR jednotlivců jsme získali celkem 4 medaile díky druhému místu Ondřeje Klimeše ve smíšené čtyřhře v kategorii U19, dvěma druhým místům Jiřího Vajsejtla v kategorii U15 (smíšená čtyřhra, čtyřhra chlapců) a třetímu místu ve čtyřhře chlapců v kategorii U17 zásluhou Jaroslava Máchala. 

Při oblastních mistrovstvích jsme vybojovali v kategoriích U13, U15, U17, U19 a dospělí 31 medailí. Oblastními přeborníky se naši hráči stali v patnácti případech (3x U13, 5x U15 a 3x U17, 4x U19).

Zúčastnili jsme se také rekordního počtu juniorských mezinárodních turnajů. Naši hráči tak startovali v Chorvatské Poreči, na Slovensku v Ilavě a Dubnici nad Váhom, na MMČR juniorů v Orlové, v Dánském Odense, v Polském Lubinu, Maďarské Pécsi a na velkých turnajích v Německém Berlíně a Friedrichshafenu. Nejvýrazněji se v mezinárodní konkurenci prosadil Jiří Vajsejtl, který zvítězil ve čtyřhře při turnaji Ilava Youth International i na International Bodense Jugendturnier.

Na základě stabilní vysoké výkonnosti byl Ondřej Klimeš i v této sezóně členem národní juniorské reprezentace, zúčastnil se několika výběrových soustředěních a reprezentoval Českou Republiku na mezinárodním mistrovství Chorvatska. Pro následující sezónu byl do širší juniorské reprezentace nominován také Jiří Vajsejtl.

Poděkování za celou uplynulou sezónu patří trenérů, kteří se během rekonstrukce sokolovny museli vypořádat s nabitým programem a přesuny mezi tréninkovými jednotkami, stejně tak rodičům, bez jejichž obětavosti a trpělivosti by náhradní tréninkový program nemohl být zrealizován a sponzorům oddílu (Almio plus, TLF s.r.o. a další dárci z řad rodičů), jejichž finanční podpora dokázala uskutečnit veškerý program bez většího omezení.

Závěrem bych chtěl připomenout, že právě tuto sezónu slaví badmintonový klub kulaté padesátileté výročí. Oslava bude uspořádána v sobotu 27.6.2015.

Radek Holata – předseda oddílu badmintonu

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!