1. 11. 2015

Oblastní přebor U13 – BK TU v Liberci

(31.10.2015) Soňa Hořínková oblastní přebornicí mladšího žactva a majitelka dalších dvou stříbrných medailí z párových disciplín!

Oblastního přeboru mladšího žactva se zúčastnilo šest veseckých badmintonistů. Nejvíce se dařilo Soně. Nejprve vybojovala po boku Aleše Foukala stříbro v mixu, poté zcela ovládla dvouhru dívek. Trojnásobný zisk medailí doplnila stříbrem ve čtyřhře dívek, společně s Kristýnou Haringovou. Filip Gottštein nezaznamenal medailové umístění, ale všechny disciplíny odehrál velmi slušně. Šestici hráčů doplnila Terka Křižanová a nejmladší členka výpravy Natálka Slabá. Obě děvčata sehrála hezká utkání, přesto byla na jejich hře vidět především turnajová nevyhranost a občasná nesoustředěnost na hru, ale na okolí. (SŠ)


Hodnocení hráčů:
Aleš Foukal – obětavost se Alešovi nedá jistě upřít. Chtělo by ještě podpořit technickými údery. V singlu odehrál velmi vyrovnaný zápas a prohrál těsně dvakrát o dva body. Psychika hráče je však již na kvalitní úrovni, což mu dodává lehkost u některých úderů. Zapracovat na krátkých úderech ze zadní části kurtu a naražení na síti.

Filip Gottštein – velkou výhodou hráče je jeho psychická pohoda v jakémkoli zápase. V singlu kvalitní útok, který je potřeba ještě podpořit obranou a údery na síti. Ve čtyřhře předvedl společně s Alešem celkem vyrovnané výkony. Nebát se při párových disciplínách více sklepávat na síti. Zapracovat na krátkém úderu u sítě – nenechávat si spadnou míček pod síti, ale naopak jít proti a do úderu.

Kristýna Haringová – v singlu musím pochválit především bojovnost. Kristýna určitě zjistila, že pokud srovná nohy, ruku a hlavu dokáže hrát vyrovnané zápasy i s mnohem zkušenějšími hráči. V párových disciplínách chybí větší agresivita na síti.

Soňa Hořínková – v singlu velmi dobře odehrané zápasy, i když s občasnými výpadky koncentrace, zejména proti slabším hráčkám. Kvalitní útok ještě podpořit rychlejším přesunem na síť – zapříčiněno absencí aktivačního pohybu k míčku. V mixu velmi dobře podpořila Aleše a dokázala na sebe vzít roli silnějšího článku v páru. Tuto roli ještě potvrdit i ve čtyřhře a bojovat až do konce 🙂

Tereza Křižanová – Terezka se na turnaji spíše seznamovala s „vrcholným“ badmintonovým prostředím. Důležité je, že si turnaj především užila, i když se nezdařila žádná výhra. Základní chyby v postavení na kurtu v párových disciplínách – z důvodu turnajové absence. Zapracovat na zadních úderech.

Natálka Slabá – dokáže odehrát kvalitní údery, ovšem pokud se soustředí pouze na hru, případně rady trenéra, nikoliv okolí. Krátké údery na síti již zvládá celkem slušně, ze zadní části je znát ještě nejistota – chybné držení rakety. Ve čtyřhře ukázala, že když se koncentruje pouze na hru, dokáže uhrát bod velmi kvalitními a promyšlenými údery. Občasné výpadky v pohybu na kurtu – nezůstávat stát na místě.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!