21. 11. 2015

MMČR juniorů – TJ Orlová Lutyně

(20.-22.11.2015) V konkurenci zahraničních a špičkových českých hráčů se pouze čerstvě osmnáctiletému Ondřeji Klimešovi podařilo postoupit z 1.kola.

Zatímco pro Ondru tento turnaj znamenal poslední konfrontaci s mezinárodním juniorským badmintonem, Jirka Vajsejtl i Kryštof Bumbálek se na MMČR juniorů představili vůbec poprvé. Ondra odehrál oba singlové zápasy kvalitně a za vyrovnanou prohru s anglickým protivníkem se stydět nemusí. Kryštof měl za soupeře jednoho z favoritů turnaje a jen do poloviny 1.setu držel vyrovnaný stav, který později narůstal výraznějším způsobem. Jirka mohl pomýšlet v úvodním kole na výhru, nicméně také v tomto případě byl badmintonista reprezentující Anglii o něco lepší. Ve čtyřhrách se shodně všichni zástupci potýkali se slabší obranou a zejména ve druhých setech se rozdíl ve výkonnosti zvyšoval ve prospěch protihráčů..

Hodnocení hráčů:

Kryštof Bumbálek – zatím si zvyká na rychlejší a přesnější hru soupeřů v mezinárodních soutěží, zároveň potřebuje přitvrdit, častěji používat klamavé údery a působit mnohem sebevědoměji. Taktéž příprava na jednotlivé duely může být intenzivnější.

Ondřej Klimeš – na turnajích BEC byl pro něj stropem postup do 3.kola, ale určitě dokázal potrápit mnoho lepších soupeřů. Mezinárodní juniorské turnaje Ondrovi pomáhaly najít motivaci k vyššímu nasazení na trénincích, nicméně některé technické nedostatky, zažité stereotypy a psychická nerovnováha občas zkazila konečný výsledek..

Jiří Vajsejt – také Jirkovi nechybí motivace uspět příště lépe a teď je na něm, zda bude ochoten upravit styl své hry a zapracovat na celkové prezentaci badmintonového projevu.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!