29. 11. 2015

MČR U17 – TJ Sokol Klimkovice

(28.-29.11.2015) V Ostravském tenisovém centru se představilo pět zástupců Slovanu Vesec, z nichž se na stupně vítězů prosadil pouze Jiří Vajsejtl, který obsadil třetí místo v smíšené čtyřhře i čtyřhře chlapců!

Netradiční vrchol sezóny pro kategorii mladšího dorostu čekal hráče již na konci listopadu, což pro mnoho hráčů znamenalo problém s načasováním optimální formy. Z veseckých badmintonistů předvedl pěkný výkon Kryštof Bumbálek ve dvouhře, Iva Foukalová od druhého setu zápasu čtyřhry dívek a také Jirka Vajsejtl napříč všech disciplín. Jaroslav Máchal byl bohužel jen stínem hráče, který ještě při jarních MČR bojoval o medaile v párových disciplínách. Ilona Mikezová nastoupila pouze do dvouhry, avšak opět stylem hry příliš nepřesvědčila. Několik zápasů v párových disciplínách bylo odehráno spíše z povinnosti, což je velká škoda – jít do zápasu již s předem poraženeckou náladou nemá vůbec smysl.

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Kryštof Bumbálek – ve smíšené čtyřhře naprosto bez emocí a touhy vyhrát, ve dvouhře obrat o 180 stupňů a prohra po slušném výkonu v pěkném zápase. U čtyřhry chybělo více útočných míčů a odvaha pokusit se o zápasový zvrat. Celkově má Kryštof na víc a věřím, že to dokáže jednou prodat..

Jaroslav Máchal – smíšená čtyřhra odehrána laxně a do poloviny zápasu i dvouhra. Nekvalitní tréninkový přístup a slabá docházka potom byla patrná taktéž ve čtyřhře, jenž patřila mezi Jardovu nejkvalitnější disciplínu.

Jiří Vajsejtl – taktické chyby a opakující se špatné návyky byly převáženy velkou snahou a koncentrací v každém zápase. Jirka částečně využil snadnějšího losu, ale medaile si určitě zaslouží.

Iva Foukalová – společně s Kryštofem se ve smíšené čtyřhře hledala a trvalo to až do konce prvního setu čtyřhry. Až tehdy se zvýšeným pohybem a nakračováním do úderů dokázala vyvarovat chyb a ukázala, že umí hrát badminton na úrovni.

Ilona Mikezová – plány a předchozí výsledky jsou vždy na MČR nebo jiných republikových vrcholech rozcupovány. Základ leží rozhodně na tréninku, ale je třeba také naučit se více vyburcovat na jednotlivé zápasy.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!