7. 2. 2016

1.GP C U13 – TJ Chemička Ústí n.L.

(7.2.2016) Dvakrát bronz pro Aleše Foukala a jeden bronz Natálky Slabé.

Jediné medailové umístění zaznamenali turnajově nejzkušenější hráči Aleš s Natálkou. Aleš dokonce skončil v obou párových disciplínách na třetím místě. V mixu i v deblu vzal na sebe větší kus zodpovědnosti a předvedl i lepší a bojovnější výkony. Z počátku se s Natálkou trápili spíše psychickou nevyrovnaností a chybami způsobenými nesoustředěností na hru. Z postupující fází turnaje se začali lehce psychicky rovnat, ale stále je potřeba oba hráče po každé výměně neustále usměrňovat. V deblu nastoupil Aleš po boku Františka Berana (BK TU v Liberci). Oba kluci odehráli velmi pěkné zápasy. V singlu vypadl Aleš již v druhém kole, avšak po velmi bojovném zápase s pozdějším vítězem turnaje. Natálka se na turnaji opět bohužel potýkala s výpadky soustředění, které ve všech disciplínách zapříčinily mnoho zbytečných chyb. Její hra měla i pár světlých okamžiků, kde dokázala prodat herní zkušenosti z tréninku. Nicméně takovýchto výměn nebylo příliš mnoho. Dále se turnaje zúčastnili Tadeáš Hlubuček, Terezka Křižanová a Nikča Romančinová. Především v singlu obě děvčata bojovala a soupeřkám nedala nic zadarmo. Mix v podání Nikči a Tadeáše byl spíše dalším herním seznamováním se s vrcholnější úrovní badmintonu. To platilo i o poslední disciplíně, do které obě děvčata zasáhla, deblu dívek. (SŠ)

Hodnocení hráčů:

Aleš Foukal – v párových disciplínách odvedl velmi dobré výkony, které bohužel ne vždy byly podpořeny spoluhráči. V singlu Ála stále bojuje s psychikou a nezvládá vypjaté sety. Zejména je stále potřeba pracovat na podání, které může jeho hru velmi výrazně zlepšit, stejně tak jako kvalitní dlouhé údery.

Tadeáš Hlubuček – na turnaji se soustředit spíše sám na sebe a snažit se uhrát každý bod i ve zdánlivě prohraném zápase. Především považuji za nutné, aby si uvědomil, že pokud nebude makat na tréninkách, tak nebude mít šanci co prodat na turnaji a neustále se bude potýkat s prohrami, které plynou ze základních pohybových chyb a nezvládnutím jednoduchých technických úderů.

Nicol Romančinová – Nikča se s každým turnajem zlepšuje a hlavně, což je velmi důležité, se nikdy nevzdává. Je potřeba zapracovat na zadním úderu. Dále na postavení a taktice hry párových disciplín.

Tereza Křižanová – Terezka je již schopná odehrát velmi pěkné údery ze zadní části kurtu, avšak na údery na síti stále pokulhávají. Sama hráčka ví, že je třeba v dohledné době velmi zapracovat na podání.

Natálka Slabá – když je soustředěná, hraje velmi pěkné údery. Nejspíše nezvládá turnajový tlak a při hře často vymýšlí naprosto nesmyslné údery, místo aby hrála na jistoty balóny, které má natrénované.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!