12. 3. 2016

Memoriál Z.Kožešníka (GP C U13 open) – TJ Slovan Vesec

(12.3.2016) Devátý ročník Memoriálu Zdeňka Kožešníka skončil bez medailového umístění veseckých hráčů.

Letošního otevřeného GPC U13 se zúčastnili Aleš Foukal, Natálie Slabá a Kateřina Zsilayová. Nejlepšího výsledku dosáhli všichni hráči účastí ve čtvrtfinálových bojích.

Aleš, jakožto nejzkušenější hráč z této trojice, v singlu narazil hned v prvním kole, když podlehl na tři sety Královi (Sokol Meteor Radotín). Od druhého setu se opět nedokázal vyrovnat s psychickým náporem a učinil tak kvůli tomu mnoho zbytečných chyb. V deblu nastoupil Aleš po boku Daniela Ickerta (Baník Most). Přes první kolo kluci prošli bez větších problémů a prohráli až v kole druhém, kdy zejména druhý set prohráli opět svými vlastními chybami. Oběma jistě nelze upřít bojovnost, je třeba určitě pracovat na zkvalitnění útočných úderů a zejména na pozici rakety před každým úderem.

Natálka opět odehrála turnaj plný zvratů a nevysvětlitelných změn taktiky v dobře se vyvíjejících zápasech. V singlu dobře četla hru soupeřek, ale někdy nedokázala zahrát úplně to, co chtěla a prodat tak nacvičené údery. Stále hodně chyb pramenilo ze špatného držení rakety a nedostatku pohybu směrem k balónu. Absence „jakéhokoliv“ pohybu byla ze strany Natálky kamenem úrazu v deblu. Určitě je třeba vyzdvihnout bojovnost v singlovém zápase a nepuštění setu protihráčce zadarmo.

Poslední hráčka na turnaji Kačka, odehrála solidní zápasy v singlu dívek, kterým však chyběla razantnější změna hry. Je důležité měnit tempo, nikoliv se snažit hráče pouze přetlačit do zadní části kurtu. Stále se potýká s problémy u jednoduchých úderů ze zadní části kurtu, přední polovina a útočné balóny z ní již jsou na solidní úrovni. V deblu platilo stejné ohodnocení absence pohybu jako u Natálky. Nebát se ještě více útočit a sklepávat na síti. (SŠ)


Kompletní výsledky turnaje zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!