15. 5. 2016

2.GP A U15 – Badminton VK Aš

(14.-15.5.2016) Soňa Hořínková byla kousek od medaile ve dvouhře dívek, Jaroslav Vajsejtl a Šárka Líbalová zaznamenali alespoň částečné úspěchy.

Ve smíšené čtyřhře nastoupila pouze Soňa, ale s T.Demuthem (Baník Most) skončili po vlažném výkonu hned v prvním kole. Dvouhru odehráli všichni zástupci Slovanu Vesec. Zatímco Jarda i Šárka prohráli v úvodním zápase (oba alespoň zvítězili v zápasech o pořadí), Soně se podařilo postoupit do čtvrtfinále a tam v pěkném zápase nestačila na čerstvou vítězku mezinárodního turnaje Bodensee International, Van Coppenolle (TJ Orlová). O výsledku se rozhodovalo až v nastavení třetího setu, ve kterém byla šťastnější soupeřka a dokázala vyhrát poměrem 23:21. Do čtyřhry posléze nastoupil Jarda Vajsejtl, ale konec nastal opět v 1.kole. Šárka se s A.Kohoutovou (Super Stars Most) probojovala do kola druhého, tam však cesta turnajovým pavoukem skončila..

Hodnocení hráčů:

Jaroslav Vajsejtl – v určitých fázích dvouhry předváděl nadstandardně dobrý výkon, ale jakmile se soupeř dostal do mírného vedení, na kurtě se odehrával pouze Jardův boj sám se sebou. Ve čtyřhře to bylo o něco lepší, bohužel nekoncentrovanost (v případě výsledkového vedení i nepovedených úderů) pomáhala soupeřům ke konečné výhře.

Soňa Hořínková – zápas smíšené čtyřhry byl až do poslední chvíle spíše zábavou a rozehráním před další disciplínou, dvouhra však přinesla mnohem soustředěnější hru s postupem do čtvrtfinále. Kvalitní výkon proti Van Coppenolle je třeba vyzdvihnout a navázat na něj ještě vyšším tréninkovým nasazením (hlavně v souvislosti s preciznější technikou úderů a postojem před údery soupeře).

Šárka Líbalová – během zápasů se příliš nesoustředí na základní principy (postavení, výška úderů, tempo hry) a soupeř tak má usnadněnou úlohu. Bojovnost je třeba podpořit úsporným pohybem a zejména jistotou úderů ze všech pozic..


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!