21. 10. 2016

GP C U17 (open) – BK TU v Liberci

(16.10.2016) Pět medailí zásluhou Ivy Foukalové a Soni Hořínkové.

Turnaje se zúčastnilo celkem devět hráčů Slovanu Vesec. Nejvíce se opět dařilo děvčatům, když Soňa získala dvě zlaté medaile (singl a čtyřhra dívek) a Iva ještě o jeden cenný kov více. Nejlepší výkony předvedla Iva v mixu po boku Filipa Marka (BK TU v Liberci) a zaslouženě tak brala zlato. Nejvyššího stupínku dosáhla také ve čtyřhře dívek spolu se Soňou. U obou děvčat byly ale deblové zápasy odehrány se zbytečně velkým počtem chyb. Třetí kov brala Iva za singl dívek, ve kterém podlehla pouze ve finále právě spoluhráčce ze čtyřhry.


Kristýna Haringová sbírala na turnaji především další cenné zápasové zkušenosti. Jitka Hojná neodehrála špatné zápasy, nicméně si musí uvědomit, že pokud chce uspět na turnaji, musí daleko více zlepšit herní přístup. Poslední hráčkou bojující o co nejlepší umístění byla Šárka Líbalová. Největší slabostí této hráčky je nezvládnutá psychika po nezdařené výměně a s tím spojené velké množství chyb v základních úderech. Z kluků předvedl velmi pěkné výkony Jarda Vajsejtl. U něj však platí téměř to samé, co Šárky. Jakmile se mu něco nedaří, měl by vždy hledat chyby pouze sám u sebe. Důležité je také zaměřit se na odehrávání zadního úderu. Vojta Tajmr taktéž neodehrál špatný turnaj. Pro příště je třeba si více věřit, dále u jednotlivých úderů povolit zápěstí a nehrát údery křečovitě. Martin Máchal a Filip Gottštein zaznamenali na turnaji mírné zlepšení. Filipa musím pochválit za tvořivost v singlu. Máťa se nesmí bát více útočit v párových disciplínách a naopak v singlu se nesnažit pouze bránit nízkými výhozy. (SŠ)


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!