6. 11. 2016

Krajský přebor U15 – BK TU v Liberci

(5.11.2016) Dva tituly krajských přeborníků, tři stříbrná místa a tři bronzy – to je výčet úspěchů hráčů TJ Slovan Vesec v kategorii staršího žactva.

Krajského přeboru staršího žactva se zúčastnilo dvanáct hráčů TJ Slovan Vesec. Nejvíce se dařilo nejzkušenější hráčce Soně Hořínkové, která se bez větších problémů stala krajskou přebornicí ve dvouhře dívek a taktéž vybojovala první místo v mixu, společně s Jardou Vajsejtlem. Do sbírky přidala ještě stříbro ze čtyřhry, kde s Kačkou Zsilayovou odehrála velmi pěkné zápasy. Taktéž Jarda a Filip Gottštein brali shodně po třech medailích. Jarda skončil na prvním místě v mixu, na druhém v deblu, právě s Filipem a na děleném třetím místě v singlu chlapců, když v semifinále podlehl deblovému spoluhráči Filipovi na tři sety. Filipovi se dařilo zejména v singlu, když po velmi pěkně odehraných zápasech nestačil pouze ve finálovém zápase na vítěze Honzu Rázla (BK TU v Liberci). Poslední medaili získal Filip v mixu společně s Nikčou Romančinovou. Dalšími medailisty se staly nejmladší chlapci z našeho oddílu, Aleš Foukal a Štěpán Bumbálek, kteří skončili v semifinále deblu. Aleš pak ještě přidal bronz v singlu. Turnaje se dále zúčastnila pětice hráčů, která zůstala bez medaile. Konkrétně se jednalo o hráče Tereza Křížanová, Veronika Valtová, Štěpán Líbal, Tomáš Šourek a Matěj Benk. (SŠ)

Hodnocení hráčů:

Soňa Hořínková – Prokázala pozici jedničky turnaje. V párových disciplínách se snažila podporovat a pomáhat zejména slabší spoluhráčce. Avšak stále chybí více technických
úderů, ne vždy je síla cílem k úspěchu. Je třeba neustále myslet na zvednutou raketu před úderem.

Terka Křížanová – Pokud Terezka chytí správně raketu a postaví se pod míč je schopná zahrát velmi pěkné údery. To se dnes bohužel moc často nestávalo, na čemž ztroskotala většina výměn. V párovkách se nesnažit „uplácat“ soupeře, ale myslet především hlavou.

Nikča Romančinová – Platí vesměs to samé co u Terky. Navíc by bylo dobré si více při zápasech věřit a nevzdávat se hned od začátku.

Verča Valtová – Verče chybí přesnější zahrání úderů. Silová stránka ok, ale nutno zapracovat na technice základních úderů.

Kačka Zsilayová – Kačka má největší problém s přesunem do zadní části kurtu a naraženými balóny u sítě. U hry vcelku přemýšlí, jen chybí přesněji zahrané balony.

Matěj Benk – Matěj bojuje a u hry i vcelku přemýšlí. Bohužel většinu úderů hraje pouze rukou a za sebou.

Štěpán Bumbálek – Štěpi se vrátil do turnajového procesu po delší tréninkové pauze, což bylo v některých zápasech znát zejména na nejistotě úderů.

Aleš Foukal – Opět předvedl bojovné výkony. Nutno zapracovat na fyzické kondici. Více u hry přemýšlet a zbytečně se nepřetlačovat se silnějším hráčem. Chovat se slušně ve všech zápasech a odpustit si některé komentáře k týmovým spoluhráčům.

Filip Gottštein – Na Filipovi bylo vidět viditelné herní zlepšení. Velmi dobře čte hru a před úderem přemýšlí, což je určitě cesta k dalším úspěchů. I ve vypjatých situacích nevzdává výměnu. Pokusit se ještě vytáhnout na balón a nehrát s loktem u těla.

Štěpán Líbal – Štěpi odehrál svůj standart. Bohužel se snaží spíše vše uhrát silou než hlavou. Zpřesnit údery z backhandu a na síti.

Tomáš Šourek – Tom odehrál celkem pěkné výměny v singlu, v párovkách taktéž nelze upřít obětavost. Největší problém má s držením rakety.

Jaroslav Vajsejtl – Jarda umí zahrát kvalitní výměny, nicméně dnes to rozhodně neprokázal. Pokud nezačne hledat chyby především u sebe, ale u okolních vlivů, nemůže čekat lepší výsledky. Také by si měl uvědomit, že prioritou by mělo být slušné chování ke spoluhráčům, protihráčům a respektování rad trenérů. Nehrát si na něco, co rozhodně není (co se týká herního projevu). Tudy cesta k úspěchu opravdu nevede!!

PS: O důležitosti a nominaci na turnaje rozhoduje vždy trenér, nikoliv samotní hráči. Pokud má hráč pocit, že pro něj turnaj není důležitý nebo se ho nemůže z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, měl by o tom informovat příslušné trenéry sám. V případě dalších neomluvených účastí na turnaji již bude muset být tato neslušnost a nezodpovědnost některých hráčů řešena ráznějším způsobem.


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!