1. 10. 2017

Krajský přebor U13 – BK TU v Liberci

(30.09.2017) Tři tituly krajských přeborníků a celkem deset medailových umístění, taková je bilance veseckých badmintonistů po sobotním turnaji mladšího žactva.

Celkem 11 nadějných hráčů Slovanu Vesec se zúčastnilo Krajského přeboru kategorie U13, z nichž devět dokázalo alespoň jednou medailově uspět. Nejvíce se dařilo Aleši Foukalovi, který se dle předpokladů stal dvojnásobným přeborníkem v singlu a mixu, medailové úspěchy završil stříbrem ze čtyřhry chlapců. Kompletní sérii medailí dokázali vybojovat Štěpán Líbal a Nikča Romančinová, kteří zejména v párových disciplínách museli zaujmout pozicí „leadra“ a vypořádat se s touto výzvou. Anička Vajsejtlová sbírala na turnaji opět nové zkušenosti, které však i za pomoci svých spoluhráčů nakonec dokázala přeměnit také ve dva cenné kovy. Mezi další medailisty turnaje se ziskem jedné medaile patří Tadeáš Hlubuček, Michal Čepelák, Ondra Hanák, Šimon Jíra a Jaruška Trnková. Jedinými členy bez medailového umístění tak zůstali Michal Nišev a Ondra Buriánek. Oba hráči si však za odvedené výkony zaslouží alespoň pochvalu.

Tentokráte panovala na turnaji velmi příjemná atmosféra a všichni hráči se snažili aktivně podporovat své spoluhráče a hnali je k úspěšným výsledkům zápasů. Pouze bych byla velmi nerada, aby se opakovalo soupeření s oddílovými spoluhráči v poněkud negativním duchu a nevhodnými gesty na kurty. Tyto zápasy by měly být odehrány především sportovně a hlavně v duchu fair play (nejsme rivalové, ale spoluhráči). SŠ

Hodnocení hráčů:
Buriánek Ondřej – Ondrovi jistě nechybí bojovnost, stále se však potýká se špatným držením rakety a koordinací na kurtu.

Čepelák Michal – Míša dokáže zahrát velmi pěkné výměny, pokud se však soustředí na samotnou hru a dokáže zklidnit sám sebe. Některé zbrklé pohyby mu tak velmi ubírají na kvalitě hry.

Foukal Aleš – Aleš patřil k favoritům turnaje, což také dokázal dvakrát potvrdit. Zejména v deblu dokázal podržet a povzbudit méně zkušeného spoluhráče a pomoci mu tak k zisku medaile. Nicméně bych doporučila zaměřit se na změnu taktiky během hry – nesnažit se každým úderem zahnat soupeře do zadní části kurtu, ale občas také zkrátit hru.

Hanák Ondřej – Ondra dokáže zabojovat, je třeba však zrychlit pohyb po kurtu.

Hlubuček Tadeáš – Silově velmi dobře vybavený, tuto přednost však není úplně dobré využívat při všech úderech. Je třeba také zapojit hlavu. Pokud se dokáže vyrovnat s vypjatými situacemi v zápase, bude z něj kvalitní hráč.

Jíra Šimon – Šíma je velmi pohyblivý a rozhodně mu nechybí bojovnost. Dokáže naslouchat radám trenérů a spoluhráčů. Pokud na sobě bude pracovat, vidím v něm velký potenciál k výborným výsledkům.

Líbal Štěpán – Štěpi opět ukázal sílu v párových disciplínách. Všechny zápasy by však měl odehrát na 100%. Dále si hlídat odehrávání spodních úderů – nevymetat před úderem podlahu.

Nišev Michal – Michal předvedl svůj standardní výkon. Hlídat si držení rakety před vrchním úderem.

Romančinová Nikol – Nikča musí chtít a pak dokáže odehrát velmi kvalitně zápasy i celý turnaj. Opět nastala situace, kdy Niki bohužel ztratila trošku jiskru během hry. Stejně jako Aleš se snažit více měnit tempo hry.

Trnková Jaruška – Na Jarušce je vidět obrovské nadšení ze hry a i přesto, že je slabším článkem na krutu, hru si užívá a snaží se bojovat o každý balon. Při singlech úplně upustit od krátkého backhandového podání a zaměřit se na kvalitní dlouhý forehand.

Vajsejtlová Anna – Aničce trošku chybí aktivnější pohyb po kurtu, jinak se snaží odehrávat údery včas. Je třeba potrénovat krátké údery na síti – zatím stále nejsou natolik kvalitně nízké.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!