15. 10. 2017

OP U15 – BK TJ Baník Most

(14.10.2017) Filip Gottštein dvakrát třetí na oblastním přeboru staršího žactva.

Celkem dvě bronzová místa se podařila získat našim zástupcům na OP U15, a to zásluhou Filipa Gottšteina a Aleše Foukala. Kluci společně odehráli velmi kvalitní utkání v deblu, kde se vzájemně pěkně doplňovali. Nakonec již nezvládli dotáhnout do úspěšného konce semifinálový zápas, kde bohužel v koncovkách setů nadělali mnoho zbytečných chyb. Jediným hráčem, který se dokázal dostat v singlu do bojů o medaile byl opět Filip. Ten po prohraném semifinálovém zápase úspěšně zabojoval o post náhradníka na MČR a obsadil konečné 3.místo! Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Kristýně Haringové, která prošla do čtvrtfinále singlu. Zbytek výpravy – Nicol Romančinová. Kačka Zsilayová, Matěj Benk, Štěpán Líbal a Tadeáš Hlubuček bohužel na své soupeře nestačili již v prvních kolech. I přes velmi pěkné zápasy se našim hráčům tentokráte nijak extra nedařilo ani v párových disciplínách, nicméně všichni hráči odváděli velmi pěkné výkony a v každém zápase bojovali alespoň o zisk co nejvíce bodů. Zároveň bych všechny zúčastněné chtěla pochválit za podporu ostatních spoluhráčů na kurtech. Nutno zdůraznit, že většina hráčů ještě patří do kategorie mladšího žactva a proti starším soupeřům je ještě v mnoha případech znát menší síla i herní praxe..

Doporučení pro další tréninkové fáze: Zkvalitnit postavení hráčů po podání – v singlu zbytečně necouvat, v deblu hned raketu nahoru. Dále se zaměřit na rychlejší oběhnutí zadního backhandového úderu, případně nácvik kvalitnějšího odehrání backhandem.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!