18. 12. 2017

MČR smíšených družstev dorostu – SKB Český Krumlov

(15.-17.12.2017) Junioři Slovanu Vesec na konečném 4. místě v ČR..

Posledním celostátním turnajem v roce 2017 bylo mistrovství ČR smíšených družstev dorostu, které uspořádal jihočeský oddíl SKB Český Krumlov. V základní čtyřčlenné skupině byly k týmu Slovanu Vesec nalosována družstva TJ Astra ZM Praha, Sokol Meteor Praha Radotín a TJ Sokol Klimkovice. Hned úvodní zápas proti Meteoru Praha byl z pohledu postupu ze skupiny klíčový, ale hráčům vyšlo kromě smíšené čtyřhry vše ostatní a výsledek 6:1 nám udělal velkou radost. Druhé utkání s vítězem předchozích ročníků, tedy s družstev TJ Sokol Klimkovice nezačal opět dobře a až vydřený bod ze čtyřhry chlapců přinesl jistotu semifinále. S Astrou Praha každoročně sehráváme vyrovnané zápasy, nicméně duel o první místo ve skupině vyzněl pro soupeře v poměru 5:2. Do semifinále nám tak umístění přiřadilo tým TJ Sokol Polabiny Pardubice, tedy jednoznačného favorita na celkové vítězství. Ani větší změny v sestavě na vychodočeský tým nestačily a na nás tak zbylo utkání o 3.místo. Jelikož Astra Praha nedokázala ve druhém semifinále přetlačit domácí výběr, došlo na odvetu zápasu ze základní skupiny. Za stavu 3:1 na zápasy mohla překvapivě rozhodnout v první dvouhře dívek Iva Foukalová, jenže skvěle sehraný zápas s reprezentantkou ČR nedotáhla do vítězného konce. Očekávání rozhodujícího bodu tak bylo v chlapecké čtyřhře, ve které Jirka Král s Jirkou Vajsejtlem měli možnost přidat toužebný čtvrtý bod. Bohužel naši hráči tahali celý zápas za kratší konec, bojující soupeř nedělal zbytečné chyby a po dvousetové prohře se nám sen o bronzové medaili začal rozplývat. Přestože v závěrečném zápase Iva Foukalová s Šárkou Líbalovou nechaly na kurtu vše, zkušenější a sehranější dvojice Kobyláková – Sonnková překvapení nepřipustily.

Bronzová medaile byla letos blízko a chvíli bude možná trvat, než tato šance opět přijde. Děkuji hráčům za dobrou reprezentaci klubu, však i 4. místo patří mezi jedno z nejlepších umístění v historii našeho klubu. Velká škoda, že se turnaje nemohl zúčastnit Jarda Máchal, kterému start neumožnily zdravotní trable. Pro další rok již kromě Jardy nemůžeme počítat ani s dalšími hráči ročníku 1999, tedy Kryštofem Bumbálkem, Ilonou Mikezovou, nebo Danou Griněnkovou. Navázat na tyto členy tudíž musí mladší borci, nicméně nahradit je bude velice těžké..

Sestava družstva TJ Slovan Vesec na MČR 2017 – Kryštof Bumbálek, Jiří Král (host.), Jiří Vajsejtl, Iva Foukalová, Soňa Hořínková, Šárka Líbalová


Kompletní výsledky MČR dorostu zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!