14. 1. 2018

1.GP C U17 – Chemička Ústí n.L.

(13.1.2018) Jaroslav Vajsejtl a Šárka Líbalová sbírali medaile, postup na republikový turnaj však nezískal žádný z veseckých hráčů..

V Ústí nad Labem se konal první postupový oblastní turnaj v tomto roce a Slovan Vesec zde zastupovala osmička mladých badmintonistů. Nejvíce se očekávalo od Jardy Vajsejtla a Šárky Líbalové, kteří nejprve společně došli do semifinále smíšené čtyřhry, kde po boji prohráli, a ve dvouhrách se podařilo oběma hráčům postoupit mezi čtveřici nejlepších také. Šárka si cestu turnajovým pavoukem příliš nekomplikovala, kdežto Jardu čekaly dvě těžké třísetové bitvy. Semifinálové zápasy již ani jednomu nevyšly a poslední naděje tak směrovaly k závěrečným čtyřhrám. Nejblíže postupu byla nakonec Šárka v deblu dívek, ale ve finále chyběl opět poslední krok, možná krok a půl. Z dalších hráčů Slovanu Vesec zaujali ve smíšené čtyřhře Aleš Foukal s Kateřinou Zsilayovou, dobrý zápas ve dvouhře odehrál rovněž Filip Gottštein. Martin Máchal, Štěpán Líbal a Matěj Benk bojovali ze všech sil, zejména poslední dva jmenovaní uhráli navíc slušný výsledek ve čtyřhře chlapců.

Hodnocení hráčů:

Matěj Benk – Pohyb po kurtu je již určitě lepší, stejně tak některé údery již mají slušnou úroveň. V případě dobrého nasazení v tréninku a pečlivého pilování základních úderů může Matěj ještě určitě svou hru do budoucna vylepšit.

Aleš Foukal – Některé velice kvalitní tréninkové výkony zatím nedokáže na turnaji prodat, ať je to z důvodu nízké koncentrace mezi zápasy, malého sebevědomí a vírou ve vlastní silné stránky. Základ je podat vždy co nejlepší možný výkon, který může v danou chvíli hráč předvést..

Filip Gottštein – Po týdenní tréninkové absenci ještě chyběla jistota některých úderů, ale i tak se dalo uhrát více. Filipovi je stále připomínána malá agresivita a nedostatečné zrychlení na míč do všech směrů. Při vyšším a rychlejším zásahu míče bude z Filipa určitě kvalitní hráč!

Štěpán Líbal – Jako mladší hráč je dobré začít jednoduchou hrou bez chyb a výkyvů emocí. V zadní polovině kurtu co nejvíce využívat forhendové údery, případně zvolit jednoduchý beckhandový drop.

Martin Máchal – Obratnost a pohyb není Martinova silná stránka, ale je škoda zbytečných chyb v úderech na síti. Na turnaji by se měli hráči věnovat více badmintonu, což je bohužel problém většiny účastníků..

Jaroslav Vajsejtl – Velké zlepšení Jarda dokazuje v myšlení a fungování během různého vývoje zápasů. Pro zaměření na párové disciplíny bude muset Jarda přitvrdit a hlavně zrychlit práci s raketou v přední polovině kurtu.

Šárka Líbalová – U Šárky je to na dlouhé povídání 🙂 V tréninku nechybí poctivost i nasazení, ale při nepřiznívém vývoji jakéhokoliv zápasu jde vše naučené stranou. Důrazně tedy začít jednoduchými údery a pohybem, postupně přidávat složitější křivky a neustále bojovat jen o následující výměnu.

Kateřina Zsilayová – Podobně jako Filip má rezervy ve startu a výšce zásahu (u sítě navíc zůstává příliš v předklonu a je málo stabilní). Dobré úseky zápasu střídá s těmi slabšími, tak možná zkusit na kurtu občas zrychlit dýchání a nevypouštět žádný úder 🙂

Na turnaji bylo u všech hráčů k vidění příliš mnoho riskantních úderů ze zadního beckhandu (hlavně ve dvouhrách), což obvykle znamenalo chybu, nebo výhodu pro soupeře. Těžké údery by měli hráči volit opravdu v pravou chvíli a zejména pokud je jistota odehrání podpořena kvalitním a pravidelným tréninkovým nácvikem..

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!