11. 2. 2018

1.GP C U19 – Super Stars Most

(10.2.2018) Soňa Hořínková a Iva Foukalová s dvěma prvenstvími!

Nominační oblastní turnaj staršího dorostu vyšel zejména veseckým dívkám, které ovládli dvouhru, čtyřhru a úspěch slavili taktéž v mixu. Finále smíšené čtyřhry bylo čistě libereckým soubojem mezi dvojicí Marek – Foukalová (BK TU v Liberci / Slovan Vesec) a dvojicí Vajsejtl – Hořínková (Slovan Vesec), z něhož vyšel lépe první jmenovaný pár. Ve dvouhře dívek se o první místo utkali jen reprezentantky Slovanu Vesec, Šárka Líbalová a Soňa Hořínková. V souboji dvou nejvýše nasazených zvítězila po krásném boji Soňa a zajistila si tak postup na GP A. Aleš Foukal, Filip Gottštein, ani Jaroslav Vajsejtl ve dvouhrách nepřešli první kolo, avšak v současné konkurenci oblastních hráčů to bylo složité.. Ve čtyřhrách se opět dařilo jen děvčatům, když Iva se Soňou celý turnaj vyhrály a Šárka obsadila dělené třetí místo.

Hodnocení hráčů:

Aleš Foukal – V premiéře mezi staršími dorostenci obstál, ale musí se naučit vytěžit z každého zápasu co nejvíce a nepřemýšlet tolik o síle soupeřů.

Filip Gottštein – Na každém turnaji ukazuje částečně své umění a rozhodně nelze upřít snahu. Ve Filipových možnostech je ale určitě ještě mnohem více..

Jaroslav Vajsejtl – V párových disciplínách prokázal velké zlepšení, u dvouhry se zatím bez kvalitnější hry ze zadní čáry nedá bohužel uspět..

Iva Foukalová – Zasáhla jen do párových disciplín, ve kterých uspěla, nicméně na tréninku dokáže hrát i agresivněji. Pro konkurenceschopnost na vrcholné úrovni bude třeba ještě více zrychlit hru u sítě a vylepšit údery z bekhendových pozic.

Soňa Hořínková – Občas ztrácí koncentraci a lehce přichází o náskok, na druhou stranu vždy dokáže zabrat a v pravou chvíli udeřit. Ve dvouhře to bude chtít používat také jednoduchý (a kvalitní) bekhendový úder..

Šárka Líbalová – Ne ve všech pozicích, s ohledem na soupeřovo postavení, je nutný tak nízký postoj a držení rakety. Na turnaji předvedla tentokrát kvalitní výkon na hranici svých schopností.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!