13. 10. 2019

MČR U15 – BK TJ Baník Most

(12.-13.10.2019) Na mistrovství ČR staršího žactva startovali také Aleš Foukal a Štěpán Líbal. Ve čtyřhře chlapců se naší dvojici podařilo postoupit do čtvrtfinále!

Aleš Foukal nastoupil nejdříve do smíšené čtyřhry, kde společně s Karolínou Fišerovou (Super Stars Most) zvítězili v úvodním kole a také druhý zápas byl rozhodně hratelný. Po delším čekání se představili oba naši zástupci společně v deblu chlapců. Zatímco první kolo bylo zcela v naší režii, zápas proti nasazeným jedničkám již přineslo očekávanou prohru. I přesto můžeme být spokojeni s umístěním mezi 8 nejlepšími páry ČR a snad příslibem do dorosteneckých kategorií v příštích letech..

Hodnocení hráčů:

Aleš Foukal – V obou disciplínách zahrál na hranici svého maxima, nicméně právě tento strop by se měl snažit posouvat. Jakkoliv se může zdát kvalitní obranná hra, ve všech zápasech nestačí pouze míče vyhazovat do zadní poloviny hřiště, ale umísťovat pod různými křivkami a do různých pozic na kurtu. Na samotném turnaji by bylo také dobré věnovat se přípravě na zápasy tak, aby do všech duelů nastoupil hráč plně koncentrován a nabuzen na 100%!

Štěpán Líbal – Ačkoliv čekal na své zápasy téměř celý den, byl nachystán kvalitně a proti první dvojici nedělal příliš mnoho nevynucených chyb. Druhý zápas byl již samozřejmě mnohem těžší, a tak byly vidět nedostatky jako malá pestrost v obraně, špatné řešení při úderech na tělo a celkově chybějící práce s raketou.

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!