26. 9. 2020

GP B dospělých – Pustějov

(26.- 27.9.2020) Čtveřice našich hráčů vyrazila až do dalekého Pustějova, kde oddíl TJ Sokol Klimkovice pořádal turnaj GP B dospělých. Úspěšná byla na turnaji zejména vesecká děvčata, která vybojovala hned tři medailová umístění!

Jako vždy se začalo smíšenou čtyřhrou, kde jsme měli trojí zastoupení. Iva Foukalová s libereckým Mirkem Šídou, Šárka Líbalová s Jakubem Mazúrem z Brna a Soňa Hořínková s Petrem Beranem z Křemže. Oba první jmenované páry prošly do druhého kola a Iva s Mirkem postoupili až mezi osm nejlepších.

Ve dvouhře se představil i jediný muž naší klubové výpravy, Ondřej Klimeš. Ten se po těžkém třísetovém utkání probojoval do čtvrtfinále a i zde byl zápas velmi vyrovnaný, tentokrát však Ondra podlehl v těsné koncovce třetího setu 19:21.

V ženském singlu to cinklo hned dvakrát! Šárka Líbalová s Ivou Foukalovou v sobotu poznaly, že otočit zápas se dá za každého stavu, ať už je to 13:20 nebo 10:18, každá na jiné straně pavouka mohla slavit postup do nedělního semifinále. V neděli Šárka skvěle zvládla svůj úvodní semifinálový zápas ve dvou těsných setech a postoupila do finále! Iva Foukalová bohužel svůj solidně rozehraný zápas musela ve třetím setu skrečovat kvůli zranění kotníku, a tak se z vítězství radovala protihráčka, která nakonec udolala i ve třísetovém finálovém zápase Šárku.

Do mužské čtyřhry nastoupil do svého prvního zápasu Ondřej Klimeš s Mirkem Šídou smolně hned proti vítězům celého turnaje. Iva Foukalová s Šárkou Líbalovou podlehly ve čtvrtfinále. V této disciplíně nejvíce zazářila Soňa Hořínková s pardubickou Kateřinou Valentovou, které nedovolily soupeřkám ani v jednom kole uhrát set a radovaly se tak zaslouženě z celkového vítězství. (IF)

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!