6. 3. 2021

Korona challenge – JARO 2021

Možnost dát si na tréninku pořádně do těla je pro většinu sportovců zatím v nedohlednu, a proto se trenéři ze skupiny “Rosteme společně” rozhodli uspořádat velkou jarní výzvu, které se již 8. týden účastí badmintonisté, ale i jejich rodinní příslušníci, ze všech koutů České republiky. Mezi nimi i 22 členů našeho oddílu napříč všemi věkovými kategoriemi!

Hlavním smyslem této challenge je, i v této na sportování těžké době, rozpohybovat jednotlivé účastníky. Každých 14 dní se mění sada cviků a úkolů, za jejichž splnění se do tabulky a do výsledného pořadí započítávají body. Vždy jsou na výběr 3 posilovací cviky na různé části těla (kliky, angličáky, plank, výpady, cviky s činkami…), úkol “překonej sám sebe”, kdy si hráči vyzkoušeli jaké je to být den bez internetu, otužování, nebo třeba týden bez smaženého a sladkého jídla. Pravidelným úkolem je provětrat se na čerstvém vzduchu a užít si, teď již prvních jarních, dnů. Nesmí chybět i činnosti na zapojení mozkových závitů v podobě křížovky s badmintonovou tématikou, pekelného několikanásobného sudoku, nebo zábavného oddechového skládání velkého 300 dílkového puzzle. Abychom nezapomněli na badminton, raketu většinou využíváme u výzev zaměřených zejména na trpělivost a šikovnost (na stojící raketu poskládat několik míčků, výzva s tubou, žonglování s míčky…)

Tato challenge byla velkou inspirací na nové cviky a činnosti a zároveň obrovskou motivací v takovém počtu zúčastněných zapojit se také. Před sebou máme posledních 14 dní a věřím, že všem našim účastníkům se tato výzva líbila, pomohla jim rozhýbat se a zkusili si také něco nového. Doufám, že po skončení této výzvy budou hráči pokračovat v různých sportovních činnostech, aby po otevření tělocvičen byli alespoň trochu připraveni na pořádný plnohodnotný trénink badmintonu. (IF)

Závěrem je potřeba pochválit všechny členy našeho klubu, nebo jejich rodinné příslušníky, kteří se rozhodli zapojit do této výzvy a snažili se co nejlépe plnit zadané úkoly. Největší potlesk potom zaslouží ti, jejichž pevná vůle je dotlačila až do úplného konce! Skvělá práce! (RH)

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!