22. 5. 2022

MČR dospělých – Praha, O2 universum

(20.-22.5.2022) Historická medaile pro TJ Slovan Vesec zásluhou Soni Hořínkové ve čtyřhře žen!

Náš badmintonový oddíl na MČR dospělých zastupovala pětice hráčů, z nichž největší šanci na medailové umístění měla jednoznačně Soňa Hořínková. Ta nakonec potvrdila pozici jednoho z favoritů dámského deblu a společně s Kateřinou Valentovou (Sokol Polabiny Pardubice) postoupily až do sobotního semifinále. Ani těsná porážka nakonec nic nezměnila na tom, že pro Soňu, ale i pro vesecký oddíl je to první medaile z MČR dospělých v novodobé historii oddílu.

Další skvělé umístění zaznamenala také Šárka Líbalová, když ve dvouhře žen postoupila po dvou výhrách až do čtvrtfinále a mohla poměřit své síly se stříbrnou Kateřinou Tomalovou (Sokol Klimkovice).

Vítězství v prvním kole dvouhry mužů se podařilo Ondřeji Klimešovi, který porazil Michala Grunda (Sokol Polabiny Pardubice) a poté si již mohl užít zápas s mistrem ČR, Janem Loudou (USK Plzeň). Úvodní zápas ve dvouhře žen zvládla také Iva Foukalová, jenž následně potrápila juniorskou reprezentantku Lucii Krulovou (FSpS MU Brno). Soňa Hořínková s Lukášem Holubem (Montas Hradec Králové) postoupili do druhého kola smíšené čtyřhry, bohužel těsná prohra v následujícím zápase znamenala turnajový konec v nadějné rozehrané disciplíně.

Fabián Šula postoupil na MČR dospělých poprvé a tak byla ve výkonech patrná mírná nervozita. V každém případě Fabián zaznamenal velký progres a může se ještě dál zlepšovat 😉


Výsledky MČR dospělých pro sezónu 2021/2022 najdete zde

Fotogalerii (autor TJ Slovan Vesec) najdete zde

Fotogalerii (autor Viola Hořínková) najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!