22. 5. 2022

MČR dospělých – Praha, O2 universum

(20.-22.5.2022) Historická medaile pro TJ Slovan Vesec zásluhou Soni Hořínkové ve čtyřhře žen!

Náš badmintonový oddíl na MČR dospělých zastupovala pětice hráčů, z nichž největší šanci na medailové umístění měla jednoznačně Soňa Hořínková. Ta nakonec potvrdila pozici jednoho z favoritů dámského deblu a společně s Kateřinou Valentovou (Sokol Polabiny Pardubice) postoupily až do sobotního semifinále. Ani těsná porážka nakonec nic nezměnila na tom, že pro Soňu, ale i pro vesecký oddíl je to první medaile z MČR dospělých v novodobé historii oddílu.

Další skvělé umístění zaznamenala také Šárka Líbalová, když ve dvouhře žen postoupila po dvou výhrách až do čtvrtfinále a mohla poměřit své síly se stříbrnou Kateřinou Tomalovou (Sokol Klimkovice).

Vítězství v prvním kole dvouhry mužů se podařilo Ondřeji Klimešovi, který porazil Michala Grunda (Sokol Polabiny Pardubice) a poté si již mohl užít zápas s mistrem ČR, Janem Loudou (USK Plzeň). Úvodní zápas ve dvouhře žen zvládla také Iva Foukalová, jenž následně potrápila juniorskou reprezentantku Lucii Krulovou (FSpS MU Brno). Soňa Hořínková s Lukášem Holubem (Montas Hradec Králové) postoupili do druhého kola smíšené čtyřhry, bohužel těsná prohra v následujícím zápase znamenala turnajový konec v nadějné rozehrané disciplíně.

Fabián Šula postoupil na MČR dospělých poprvé a tak byla ve výkonech patrná mírná nervozita. V každém případě Fabián zaznamenal velký progres a může se ještě dál zlepšovat 😉


Výsledky MČR dospělých pro sezónu 2021/2022 najdete zde

Fotogalerii (autor TJ Slovan Vesec) najdete zde

Fotogalerii (autor Viola Hořínková) najdete zde

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!