5. 2. 2023

MČR dospělých – TJ Sokol České Budějovice

(3.-5.2.2023) Vesečtí zástupci tentokrát bez medaile, zato s rekordní účastí!

Hned sedmička veseckých hráčů se tento rok představila na mistrovství ČR dospělých na jihu Čech, což je nejvyšší počet, který náš oddíl na této vrcholné domácí akci zaznamenal.

Ve smíšené čtyřhře nastoupili Fabián Šula s B.Kulhánkovou (Sokol Polabiny Pardubice), Iva Foukalová s M.Šídou (BK TU v Liberci), Soňa Hořínková s J.Janoštíkem (Sokol České Budějovice) a dvojice Barbora Nováčková – Aleš Foukal. Nejblíže postupu byla Soňa s Honzou Janoštíkem, ale po nevyužitých mečbolech ve druhém setu se soupeř dostal do psychické výhody a lépe zvládl i rozhodující třetí set..

Do dvouher zasáhli Ondřej Klimeš, Iva Foukalová, Soňa Hořínková a Šárka Líbalová. Vítězné zápasy odehráli Ondra a Iva, kteří zvítězili v prvním kole a až následně skončili na raketách největších favoritů turnaje. Šárka se rozhodla startovat na MČR přestože ji trápily zdravotní problémy, ale tréninkový výpadek byl přeci jen patrný. Soňa odehrála v úvodním kole vyrovnanou bitvu, nicméně soupeřka byla o kousek lepší.

Ve čtyřhře se představili Ondřej Klimeš ve dvojici s M.Šídou, Iva Foukalová s Barborou Nováčkovou a největší šanci na medaili měla Soňa Hořínková společně s K.Valentovou (Sokol Polabiny Pardubice). Postup do čtvrtfinále nakonec zaznamenal právě posledně jmenovaný pár, avšak oproti minulému roku chyběl poslední krok a stupně vítězů byly tentokrát bez našich barev..

Jako obvykle děkuji hráčům za reprezentaci oddílu. Pro někoho byla již samotná nominace velkým úspěchem a odměnou, naopak hráčům, kterým se nedařilo podle jejich představ přeji, aby další mistrovství bylo o něco povedenější.

Zleva: Ondřej Klimeš, Soňa Hořínková, Aleš Foukal, Barbora Nováčková, Iva Foukalová, Šárka Líbalová, Fabián Šula, Radek Holata

Výsledky MČR dospělých najdete zde

Fotogalerii našich hráčů najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!