30. 4. 2023

GPB a GPC dospělých – Plzeň (Plzeňský Bakalář)

(29.-30.4.2023) Z republikového turnaje GPB dospělých v Plzni si zásluhou Ivy Foukalové a Ondřeje Klimeše odvážíme hned čtyři medaile!

Na premiérovém ročníku Plzeňského bakaláře jsme slavili největší úspěch zásluhou Ivy Foukalové, která se ve smíšené čtyřhře společně s Mirko Šídou (BK TU v Liberci) probojovala až do nedělního finále a přes závěrečnou prohru oslavila zisk stříbrné medaile.

Ve dvouhře to veseckým hráčům cinklo hned dvakrát! Bronzovou medaili zaznamenala Iva Foukalová ve dvouhře žen a Ondřej Klimeš ve dvouhře mužů – za zmínku stojí především čtvrtfinálový zápas, který Ondra zkušeně dotáhl ve třetím setu do vítězného konce. Nedělního semifinále se již bohužel ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Velmi těsné a pěkně sehrané zápasy předvedli v singlech také Fabián Šula a David Stejskal.

Ve čtyřhře mužů se představili Aleš Foukal se Štěpánem Líbalem a Ondřej Klimeš s proseckým Václavem Podivínem. K naší smůle se tyto dva páry potkaly již v úvodním kole a svedly solidní třísetovou bitvu, ve které se z vítězství radoval druhý jmenovaný pár. Ondra s Vencou následně vyhráli i čtvrtfinálový zápas a mohli tak slavit postup do semifinále, resp. bronzové umístění..


Na GPC dospělých, který se hrál souběžně s „béčkem“, byl naším nejúspěšnějším hráčem Fabián Šula. Ten nejprve s Barborou Nováčková po několika třísetových bitvách prošel až do finále a ani následná porážka je díky zisku stříbrné medaile nemusí mrzet. Stejného výsledku dosáhl Fába také ve dvouhře mužů, která se dohrávala až v pozdních večerních hodinách. Za zmínku stojí také zápas Aleše se Štěpánem ve čtyřhře, kteří ve velmi dlouhém utkání dokázali vzdorovat domácím hráčům, pro které ovšem tento zápas nakonec skončil vítězně.

Turnaj Plzeňský bakalář nám předvedl nový formát turnaje, který se projevil jako zajímavé spojení dvou výkonnostních levelů, což vedlo například k velmi hojné účasti hráčů z Liberce. Ovšem je nutné podotknout, že tento systém má také mnoho nedostatků, nad kterými by se organizátoři turnaje určitě měli do budoucích let zamyslet..

Kompletní výsledky najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!