12. 11. 2023

GPB dospělých, Hradecký Lev – TJ Montas Hradec Králové

(11.-12.11.2023) Tři medaile pro Slovan Vesec na republikovém turnaji dospělých zásluhou Šárky Líbalové, Ivy Foukalové a Ondřeje Klimeše!

Na 49. ročníku Hradeckého Lva se představilo 6 veseckých hráčů – Ondřej Klimeš, Štěpán Líbal, David Stejskal, Iva Foukalová, Šárka Líbalová a Barbora Nováčková.

Ve smíšené čtyřhře se bohužel ani jednomu našemu páru nepodařilo přehrát soupeře v prvním kole. Nejblíže k výhře měla Bára s Filipem Markem (BK TU v Liberci), kteří podlehli v koncovce třetího setu brněnským soupeřům.

Vesecká jízda za medailemi tak začala až ve dvouhrách. Zejména dvouhra žen byla pro naše barvy nadmíru úspěšná, když Šárka i Iva došly bez ztráty jediného setu do semifinále a získaly tak jistotu medaile. Šárka se však nezastavila ani v semifinále a po skvělém výkonu porazila Markétu Kohoutovou (Super Stars Most). Ve finálovém zápase opět ve dvou setech porazila turnajovou jedničku a získala tak celkové prvenství! Další medaili přidal ve dvouhře mužů Ondra, když bez zaváhání zvládl dvě úvodní utkání, ve čtvrtfinále již musel bojovat ve třech setech, ale i zde dotáhl zápas k výhře. Další napínavé tři sety sehrál v nedělním semifinále, v koncovce třetího setu stálo štěstí spíše na straně soupeře, a tak si nakonec Ondra mohl na krk pověsit bronzovou medaili. Do dvouher zasáhl jedním třísetovým vítězstvím i Štěpán Líbal.

Také čtyřhra žen přinesla veseckým hráčkám skvělé výsledky, když Bára s Gabrielou Kuptíkovou (SK Prosek Praha) a Šárka s Veronikou Kubečkovou (TJ Sokol Dobruška) shodně postoupily do čtvrtfinále, kde již nedokázaly vzdorovat zkušenějším deblistkám. Ve čtyřhře mužů se Ondra s Davidem probojovali do druhého kola, v zápase o čtvrtfinále sehráli napínavou třísetovou bitvu, která však nakonec vyšla lépe pro nasazené pardubické protihráče. O vítězství v prvním kole se také snažil Štěpán s Filipem Markem, ovšem třísetový zápas také bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

zleva Ondřej Klimeš, Barbora Nováčková, Iva Foukalová, Šárka Líbalová a Štěpán Líbal

Výsledky turnaje najdete zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!