21. 1. 2024

OP dospělých – TJ Slovan Vesec

(20.1.2024) Oblastní přebor dospělých přinesl veseckému týmu několik vybojovaných postupů na MČR!

V nově zrekonstruované liberecké hale Technické Univerzity jsme uspořádali postupový oblastní přebor dospělých, na kterém se sešla opravdu početná skupinka veseckých hráčů.

Ve smíšené čtyřhře se na nejvyšší stupínek probojovali Štěpán Líbal s Ivou Foukalovou a získali tak pomyslnou hráčskou vstupenku na MČR. Překvapivý výsledek uhráli také Pavel Peníška s Ilonou Mikézovou, kteří po dvou vyhraných třísetových zápasech obsadili pěkné třetí místo.

Ve dvouhře mužů zazářil David Stejskal, který svou téměř bezchybnou hrou došel až do finále, kde si již nedokázal poradit s ústeckým protihráčem – ovšem postup na MČR si přesto zajistil! V semifinále nestačil na stejného soupeře Fabián Šula, který se ale nejprve musel poprat o postup mezi nejlepší čtveřici v napínavém čtvrtfinálovém zápase a urvat koncovku třetího setu 21:19.

Čtyřhru dívek bez velkého zaváhání opanovaly vesecké hráčky Šárka Líbalová s Ivou Foukalovou a mohly se tak radovat z postupu na MČR! Ve čtyřhře mužů byla situace o něco složitější – do zápasu o finále se proti sobě postavili Ondra Klimeš s Davidem Stejskalem a Štěpán Líbal s Jakubem Vitverou (BK TU v Liberci). Druhý jmenovaný pár nakonec zvládl třísetový zápas lépe, následně se ani ve finále nenechal zahanbit, předvedl opravdu skvělou hru, kterou ovšem nedokázal proměnit ve vítěznou. Prohra 24:26 ve třetím setu tak znamená pro Štěpána s Kubou umístění na stříbrné pozici..

Mistrovství České republiky dospělých se koná již za 14 dní v Českých Budějovicích (2.-4.2.2024). Kromě výše zmíněných postupujících mají účast díky vysokému žebříčkovému postavení zajištěnou:

Iva Foukalová – mix, dvouhra

Soňa Hořínková – mix, čtyřhra

Šárka Líbalová – dvouhra

Ondřej Klimeš – dvouhra

Fabián Šula – mix

Za skvělé fotky děkujeme @michal_photo_cepelak

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!