15. 4. 2012

GP C U19 – Slovan Vesec

(14.4.2012) Tělocvična při ZŠ Jabloňová se stala dějištěm závěrečného turnaje GPC U19, který pořádal náš oddíl.

Vesecký oddíl na turnaji reprezentovali Zuzana Hlavatá, Jana Slatinská, Michaela Novotná, Václav Dlask, Antonín Kučera, David Stejskal a Ondřej Klimeš. S výjimkou Vency Dlaska, Zuzany Hlavaté a Míši Novotné jsou všichni účastníci stále ještě zástupci kategorií U15 či U17, ale i přes věkový handicap vybojovali naši zástupci sedm medailových umístění a z toho hned tři zlaté.

Již tradičně byl turnaj zahájen smíšenou čtyřhrou, ve které nastupovaly vesecké páry Klimeš – Hlavatá a Dlask – Novotná a složený pár Slatinská – Dokládal (Baník Most). Hned v prvním kole zakončili své působení v této disciplíně Václav Dlask s Míšou Novotnou. Ondra Klimeš se Zuzkou Hlavatou si hned v prvním kole museli projít třísetovým zápasem, ve kterém nakonec zvítězili nad dvojicí Super Stars Most Hába – Dugová, naopak Jana Slatinská s Romanem Dokládalem bez problémů postoupili do dalšího kola, kde se střetli právě s veseckou dvojicí. Z tohoto čtvrtfinále nakonec postoupili Klimeš s Hlavatou poměrem 2:0 na sety a v semifinále je čekal pár Machač – Dokládalová (Baník Most). Navzdory papírovým předpokladům naši zástupci v zápase zvítězili a připsali další třísetové vítězství. Ve finále je dle očekávání čekal nejvýš nasazený pár Král – Doušová (Baník Most). V zápase ve, kterém obě dvojice velice často střídaly lepší momenty s těmi slabšími se nakonec z vítězství radovala domácí dvojice Klimeš – Hlavatá, když především zásluhou precizně odehrané druhé půle třetího setu a zlepšením na příjmu dokázali zvrátit nepříznivý výsledek. Zároveň si naši hráči vybojovali možnost účasti na GPA U19 v Liberci.

Ve dvouhrách se již představil i Antonín Kučera, nicméně na druhého nasazeného a staršího soupeře nevyzrál a stejně jako Václav Dlask svůj zápas v prvním kole prohrál. Venca Dlask si připsal alespoň jedno vítězství, když po dramatickém boji udolal svého soupeře v předkole. Ostatní zástupci svoje zápasy zvládli  a postoupili. Především v zápase Slatinská – Militká si musela Jana sáhnout až na dno a vítězství doslova vydřela 28:26 ve třetím setu. Druhé kolo znamenalo stop pro Zuzku Hlavatou, která nestačila na Ottovou (Goram Teplice) a Míšu Novotnou, která podlehla další domácí Janě Slatinské, která tak postoupila do semifinále, ale zde již nestačila na zkušenou Veroniku Doušovou (Baník Most) a po dvou setech odešla poražena. I tak však přidala pěkné třetí místo. Mezi muži se naopak k dobrému výkonu rozehrávali Onřej Klimeš s Davidem Stejskalem. Ondřej Klimeš ve druhém kole porazil svého tradičního soupeře Dokládala 2:0 na sety a stejným poměrem potom zvítězil v semifinále na Dupákem (Chemička Ústí) a vybojoval si tak účast ve finále. David Stejskal naopak se svými soupeři bojoval na tři sety. Ve čtvrtfinále poctivým výkonem udolal Hábu (Super Stars Most) a později v semifinále dokázal vyřadit i nasazenou jedničku Krále (Baník Most), když si po prvním těsně prohraném setu dobrým taktickým výkonem podpořeným malým počtem nevynucených chyb vybojoval postup do finále. Finále tak bylo záležitostí výhradně domácích hráčů a po dvou setech se vítězem nakonec stal Ondřej Klimeš, avšak postup na turnaj GPA U19 v Liberci si vybojovali oba naši zástupci.

K poslední disciplíně nastupovali naši hráči ve složení Dlask – Kučera, Klimeš – Dokládal, Stejskal – Dupák, Hlavatá – Slatinská a Novotná – Dvořáková (Teplice). Ve čtvrtfinále zakončili svou pouť pavoukem páry Dlask – Kučera a Novotná – Dvořáková. V semifinále potom zakončil své působení v turnaji Ondřej Klimeš, když společně s Romanem Dokládalem podlehli páru Super Stars Most Bílek – Hába a stejně tak David Stejskal, když s Dupákem po vyrovnaném boji nestačili na pár Machač – Král. Poslední vesecká dvojice Hlavatá – Slatinská se probojovala až do finále, kde na ně čekala dvojice hráček Baníku Most Doušová – Loukotová. Po třech setech se překvapivě radovaly z vítězství naše hráčky a završily tak úspěšné působení hráčů TJ Slovan Vesec na domácí půdě.   

Všichni hráči na turnaji předvedli solidní výkony a prokázali i sami sobě, že jsou schopni konkurovat, minimálně na krajské úrovni, starším soupeřům. Stále je ale třeba zapracovat především na obraně, příjmu a podaní z kterých až příliš často pramení větší množství chyb. Dále je také důležité se naučit hlavou pracovat s vývojem hry, tak aby při hře nedocházelo k momentům, kdy soupeř získá několik bodů za sebou, plynoucích z časté nekoncentrovanosti, tyto věci je třeba odstraňovat jak na tréninku, tak i na krajských turnajích, aby pak hráč těmto situacím dokázal při důležitějších turnajích a akcích snáz čelit. (MM)

Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!