6. 11. 2016

Oblastní Přebor U19 – Super Stars Most

(5.11.2016) Badmintonisté Slovanu Vesec zvítězili ve čtyřech disciplínách a přidali tak další postupy na MČR staršího dorostu.

Ve smíšené čtyřhře dominoval pár Jaroslav Máchal – Jitka Hojná, ikdyž zejména úvodní kola nebyla výrazně přesvědčivá. Pěknou jízdu turnajem předvedla také dvojice Filip Marek (BK TU v Liberci) s Ivou Foukalovou, kteří prohráli až ve finálovém zápase.

Dvouhra chlapců byla jedinou disciplínou, kde liberečtí zástupci nehráli o zlato. Kryštof Bumbálek i Jaroslav Máchal brali shodně bronzovou medaili po semifinálových porážkách. Singl dívek měl z mého pohledu předčasné finále již ve čtvrtfinále, ve kterém na sebe narazily Dana Griněnková a Iva Foukalová. Dana v pěkném zápase vyhrála těsně ve třech setech a na cestě za celkovým vítězstvím ji už nikdo nezastavil. Ilona Mikezová ve stejné disciplíně obsadila dělené 3.-4.místo..

Poslední dva tituly jsme získali ve čtyřhrách. Debl chlapců vyhrála dvojice Kryštof Bumbálek – Jaroslav Máchal a v deblu dívek zvítězil pár Iva Foukalová – Dana Griněnková.

Hodnocení hráčů:

Kryštof Bumbálek – Smíšenou čtyřhru na tréninku nehraje, takže prohra ve čtvrtfinále nebyla zase tak překvapivá. Rozhodně by se měl Kryštof zaměřit také na trénink deblových úderů, jelikož spousta činností je spojená ve všech disciplínách.

Jaroslav Máchal – Ve dvouhře mohl jít až do finále, ale chyběla koncentrace během celého semifinálového zápasu a určitě i trochu kondice. V párovách disciplínách neměl konkurenci, nicméně i zde jej postihují výpadky a občasná laxnost..

Vojtěch Tajmr – Každý vyrovnaný turnajový zápas potřebuje jako sůl, ale už v přípravě bude muset vyzkoušet herní činnosti pod tlakem a se snahou umístit údery více k lajnám. U sítě rozhodně zjednodušit a hrát vše více před sebou.

Iva Foukalová – Zápasy ve dvouhře začínají mít hlavu a patu, na silové řešení úderů ještě není potřeba spěchat. V párových disciplínách je hodně obranných úderů v nestabilní pozici a také údery kolem hlavy ještě nejsou řešeny ideálně.

Dana Griněnková – Přechod na síť je stále řešen s nápřahem a plno úderů je tak odehráno spíše ve spěchu, než technicky. Postoj v obranné hře je několikrát příliž riskantní..

Jitka Hojná – Základem všeho je badmintonový postoj, bez něhož je vše pouze hra na náhodu. V párovkách zlepšit pozici rakety a uvolněnost ruky pro údery před sebou.

Ilona Mikezová – Po drobném úrazu ještě není v optimální kondici, ale zejména dvouhru odehrála na hranici svých možností. Spoustu výměn však ukončí prvním úderem a většinou ve prospěch soupeře. Údery za hlavou je třeba hrát až do konce!

Šárka Líbalová – Ve dvouhře se nechala rozhodit naprosto zbytečně a ztratila tím možnost poprat se o překvapivý výsledek. V dalších zápasech nezklamala..


Kompletní výsledky zde

Žebříček
GP
Nominace hráčů na turnaje Klubový zpravodaj

Nejnovější komentáře

    Archivy

    Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Rozumím!